Letecké linky medzi Ruskom a Ukrajinou zrušili kvôli napätiu

Lietadlo
Foto: ilustračné, Thinkstock

MOSKVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Premávka priamych letov medzi Ruskom a Ukrajinou je od nedele pozastavená v dôsledku pretrvávajúceho napätia vo vzájomných vzťahoch pre anexiu Krymu a separatistické povstanie v Donbase. V súlade s oznámením z konca septembra začal na Ukrajine platiť zákaz činnosti pre ruských leteckých dopravcov v rámci širšieho súboru sankcií, zatiaľ čo Rusko zaviedlo rovnaký zákaz ako recipročné opatrenie, informuje agentúra AP.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Ľudia cestujúci medzi Ruskom a Ukrajinou sú odteraz nútení lietať cez tretie krajiny, ak nechcú využiť naďalej premávajúce nočné vlaky alebo vlastné auto. „Dúfam, že v tejto politickej hre zvíťazí zdravý rozum a všetko sa vráti do poriadku. Je to tak smutné,“ cituje AP cestujúcu Oľgu Sobolevovú z posledného letu vypraveného z Kyjeva do Moskvy pred pozastavením premávky.

Ukrajinská vláda v septembri oznámila, že v súvislosti so separatistickým povstaním v Donbase uvalí reštriktívne opatrenia na vyše 90 spoločností alebo skupín pôsobiacich prevažne v Rusku, a to vrátane leteckých dopravcov Aeroflot a Transaero. Premiér Arsenij Jaceňuk sa následne vyjadril, že „lietadlá s ruskou trikolórou nemajú čo hľadať na ukrajinských letiskách“. Ukrajina podľa jeho slov nedovolí využívať svoj vzdušný priestor ani akýmkoľvek ruským lietadlám prepravujúcim vojakov alebo vojenský materiál.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arsenij Jaceňuk