Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Ján Volko v rozbehu na 200 m zabehol čas 21,21

Ján Volko, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenský šprintér Ján Volko po rozbehu na 200 m na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 3. august 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 3. augusta 6:49

Slovenský šprintér Ján Volko po stovke neuspel ani v rozbehu na 200 m na olympijských hrách v Tokiu a nepostúpil do semifinále. V druhom zo siedmich rozbehov skončil šiesty výkonom 21,21 s.

Diskvalifikovaný Jirka

Po diskvalifikácii Čecha Jana Jirku pre prešľap do inej dráhy sa neskôr posunul na piate miesto, čo celkovo stačilo iba na 42. pozíciu v konkurencii 49 dvojstovkárov.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Do semifinále sa dostalo 24 šprintérov, na postup s časom bolo potrebné zabehnúť 20,53 s. V rozbehoch atakoval 20-sekundovú hranicu iba Američan Kenneth Bednarek, ktorý dosiahol čas 20,01 s.

Online prenos (minúta po minúte)

Dvadsaťštyriročnému Volkovi nevyšla jeho dvojnásobná olympijská premiéra podľa predstáv. Na stovke ani dvojstovke nedosiahol výkony ani na úrovni sezónnych maxím a v oboch prípadoch sa lúčil už po rozbehoch.

Volko si to v Tokiu predstavoval inak

Na stovke skončil na 46. mieste spomedzi 78 štartujúcich. Treba dodať, že zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka pre zranenie na vnútornej strane ľavého stehna 2. júna na mítingu P-T-S v Šamoríne až do OH v Tokiu štartoval len jediný raz, 27. júna v rozbehu a vo finále na 200 m na majstrovstvách SR v Trnave.

„Nebežal som dobre, podobalo sa to stovke. Dal som do toho všetko ako vždy, no dúfal som v lepší čas,“ komentoval Ján Volko svoje vystúpenie na 200 m na facebookovom profile Slovenského atletického zväzu. „Aj som sa dobre cítil, aj som si viac veril ako na stovke, ale nešlo to. Bolo teplo a vietor, ale nebudem sa vyhovárať. Jednoducho som to nezvládol,“ sebakriticky dodal pre RTVS.

Premiéra na olympijských hrách napĺňa Volka hrdosťou, ale po nevydarených vystúpeniach sa pocity v ňom miešajú. Držiteľ medailového kompletu z halových majstrovstiev Európy na 60 m si to v Tokiu predstavoval trochu inak.

„Účasť na olympiáde je môj splnený sen a každý beh navyše okrem rozbehov by bol krásny bonus. Teším sa, že som mal možnosť štartovať v Tokiu, ale mrzí ma, že som ju nevyužil lepšie. Ťažko sa mi to hodnotí, musíme to zhodnotiť s trénermi. Dúfam, že ešte zabojujem o dobré časy v tejto sezóne,“ dodal slovenský rekordér vo všetkých hladkých šprintoch.

Letná olympiáda v Tokiu (atletika – rozbehy na 200 m)

  • utorok

Rozbeh 2:

  • štart o 4.13 SELČ

1. Jereem Richards (Trin. a Tobag.) 20,52 s, 2. Shuan Maswanganyi (Juhoafrická republika) 20,58, 3. Taymir Burnet (Hol.) 20,60, 4. Emmanuel Eseme (Kamerun), 5. JÁN VOLKO (SR) 21,21, 6. Abdul Hakim Sani Brown (Jap.) 21,41, Jan Jirka (ČR) – diskvalifikovaný, Bernardo Baloyes (Kolum.) – nenastúpil

štartová listina: 1. Taymir Burnet (Hol.), 2. Emmanuel Eseme (Kamerun), 3 Jereem Richards (Trin. a Tobag.), 4. Abdul Hakim Sani Brown (Jap.), 5. Shuan Maswanganyi (Juh. rep.), 6, JÁN VOLKO (SR), 7. Bernardo Baloyes (Kolum.), 8. Jan Jirka (ČR)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volko