Letná olympiáda v Tokiu 2020 (2021) - kompletný program a výsledky Slovákov

Zuzana Rehák Štefečeková, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková ovládla súťaž v trape žien a získal zlatú medailu na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 29. júl 2021. Foto: SITA/AP

LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu sa mali pôvodne konať od 24. júla do 9. augusta 2020, ale pandémia koronavírusu ich posunula na 23. júla až 8. augusta 2021 a červenú dala aj divákom, hoci ešte pár týždňov dozadu sa počítalo aj s ich účasťou.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Slovensko v Tokiu reprezentuje 41 športovcov – najviac v atletike (9). Nasledujú športová streľba (7), kanoistika (5), vodný slalom (4), tenis (3), stolný tenis (3), cyklistika (2), plávanie (2), golf (1), box (1), zápasenie (1), športová gymnastika (1), bedminton (1), lukostreľba (1).

Slováci na olympiáde v Tokiu

  • 41

Atletika (9)

Športová streľba (7)

Kanoistika (5)

Vodný slalom (4)

Tenis (3)

Stolný tenis (3)

Cyklistika (2)

Plávanie (2)

Golf (1)

Box (1)

Zápasenie (1)

Športová gymnastika (1)

Bedminton (1)

Lukostreľba (1)

Letná olympiáda v Tokiu 2020 (2021) – kompletný program a výsledky Slovákov

  • časy sú v SELČ

Piatok – 23. júl

LUKOSTREĽBA (Yumenoshima Park Archery Field) olympijský luk ženy (Denisa Baránková) 2:00 – 4:00 kvalifikácia

Sobota – 24. júl

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) vzduchová pištoľ muži (Juraj Tužinský) 6:00 – 7:15 kvalifikácia, 8:30 – 9:10 finále

STOLNÝ TENIS (Tokyo Metropolitan Gymnasium) miešaná štvorhra (Ľubomír Pištej, Barbora Balážová) 4:15 – 5:45 osemfinále

CYKLISTIKA (Fuji International Speedway, štart v parku Musašinonomori) preteky s hromadným štartom muži (Juraj Sagan, Lukáš Kubiš) 4:00 – 11:15

PLÁVANIE (Tokyo Aquatics Centre) 400 m pol. pret. muži (Richard Nagy) 12:00 rozplavby

Nedeľa – 25. júl

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) vzduchová puška muži (Patrik Jány) 6:00 – 7:15 kvalifikácia, 8:30 – 9:10 finále

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) skeet ženy (Danka Barteková) 2:00 – 8:00 kvalifikácia – 1. deň

Danka Barteková
Slovenská reprezentantka Danka Barteková počas kvalifikácie skeetu na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 25. júl 2021. Foto: SITA/AP.

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) C1 muži (Matej Beňuš) 6:00 – 6:43 a 7:57 – 8:40 kvalifikácia

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) K1 ženy (Eliška Mintálová) 6:47 – 7:48 a 8:45 – 9:45 kvalifikácia

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (Ariake Gymnastics Centre) viacboj ženy (Barbora Mokošová) podľa vyžrebovania 3:00 – 4:37 (1. sled), 4:55 – 6:32 (2. sled), 8:10 – 9:47 (3. sled), 10:05 – 11:42 (4. sled), 13:20 – 14:57 (5. sled) kvalifikácia

TENIS (Ariake Tennis Park) štvorhra muži (Filip PolášekLukáš Klein) 4:00 – 13:00 1. kolo

TENIS (Ariake Tennis Park) dvojhra muži (Norbert Gombos, Lukáš Klein) 4:00 – 13:00 1. kolo

PLÁVANIE (Tokyo Aquatics Centre) 100 m prsia ženy (Andrea Podmaníková) 12:00 rozplavby

Pondelok – 26. júl

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) skeet ženy (Danka Barteková) 2:00 – 6:00 kvalifikácia – 2. deň, 7:50 – 8:35 finále

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) C1 muži (Matej Beňuš) 7:00 – 7:45 semifinále, 8.45 – 9:22 finále

BOX (Kokugikan Arena) do 75 kg muži (Andrej Csemez – Aaron Solomon Prince) 6:24 1. kolo

BEDMINTON (Musashino Forest Sport Plaza) dvojhra ženy (Martina Repiská – Nikté Alejandra Sotomayor) 11:40 skupinová fáza

STOLNÝ TENIS (Tokyo Metropolitan Gymnasium) dvojhra muži (Wang Jang – David Powell) 4:00 2. kolo

STOLNÝ TENIS (Tokyo Metropolitan Gymnasium) dvojhra ženy (Barbora Balážová – Juan Liu) 3:00 2. kolo

PLÁVANIE (Tokyo Aquatics Centre) 200 m motýlik muži (Richard Nagy) 12:16 rozplavby

Utorok – 27. júl

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) K1 ženy (Eliška Mintálová) 7:00 – 8:00 semifinále, 9:00 – 9:37 finále

TENIS (Ariake Tennis Park) štvorhra muži (Filip Polášek/Lukáš Klein – Austin Krajicek/Tennys Sandgren) 4:00 2. kolo

STOLNÝ TENIS (Tokyo Metropolitan Gymnasium) dvojhra muži (Wang Jang – Koki Niwa) po 8:30 3. kolo (šestnásťfinále)

Streda – 28. júl

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) trap muži (Erik Varga) 2:25 – 9:00 kvalifikácia – 1. deň

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) trap ženy (Zuzana Rehák Štefečeková) 2:00 – 8:10 kvalifikácia – 1. deň

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) K1 muži (Jakub Grigar) 6:47 – 7:48 a 8:45 – 9:45 kvalifikácia)

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) C1 ženy (Monika Škáchová) 6:00 – 6:43 a 7:57 – 8:40 kvalifikácia

CYKLISTIKA (Fuji International Speedway) časovka muži (Lukáš Kubiš) 7:00 – 10:40

BEDMINTON (Musashino Forest Sport Plaza) dvojhra ženy (Martina Repiská) 2:00 – 7:30 skupinová fáza

PLÁVANIE (Tokyo Aquatics Centre) 200 m prsia ženy (Andrea Podmaníková) 12:00 rozplavby

Štvrtok – 29. júl

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) trap muži (Erik Varga) 2:50 – 6:10 kvalifikácia – 2. deň, 8:30 – 9:15 finále

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) trap ženy (Zuzana Rehák Štefečeková) 2:00 – 5:20 kvalifikácia – 2. deň, 7:30 – 8:15 finále

Zuzana Rehák Štefečeková, Letná olympiáda v Tokiu
Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková ovládla súťaž v trape žien a získal zlatú medailu na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 29. júl 2021. Foto: SITA/AP

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) C1 ženy (Monika Škáchová) 7:00 – 7:45 semifinále, 8:45 – 9:22 finále

LUKOSTREĽBA (Yumenoshima Park Archery Field) olympijský luk ženy (Denisa Baránková – Reena Parnatová) 5:45 2. kolo

GOLF (Kasumigaseki Country Club) turnaj mužov (Rory Sabbatini) 0:30 – 9:00 1. kolo

BOX (Kokugikan Arena) do 75 kg muži (Andrej Csemez – Arman Darčiňan) osemfinále 4:30

Piatok – 30. júl

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) 800 m ženy (Gabriela Gajanová) od 2:55 rozbehy (6)

VODNÝ SLALOM (Kasai Canoe Slalom Centre) K1 muži (Jakub Grigar) 7:00 – 8:00 semifinále, 9.00 – 9:37 finále

Jakub Grigar, Letná olympiáda v Tokiu
Jakub Grigar na stupňoch pre víťazov po zisku striebornej medaily v kategórii K1 na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 30. júl 2021. Foto: SITA/AP.

GOLF (Kasumigaseki Country Club) turnaj mužov (Rory Sabbatini) 0:30 – 9:00 2. kolo

Sobota – 31. júl

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) 100 m muži od 4:35 kvalifikácia (4), od 12:45 rozbehy (Ján Volko)

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) 400 m prekážok ženy (Emma Zapletalová) od 2:00 rozbehy (4)

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) mix trap (Erik VargaZuzana Rehák Štefečeková, Marián KovačócyJana Špotáková) 2:00 – 5:50 kvalifikácia, 6:30 – 7:30 finále

GOLF (Kasumigaseki Country Club) turnaj mužov (Rory Sabbatini) 0:30 – 9:00 3. kolo

Nedeľa – 1. august

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) kladivo ženy (Martina Hrašnová) od 2:10 kvalifikácia A-skupina, od 3:40 kvalifikácia B-skupina

GOLF (Kasumigaseki Country Club) turnaj mužov (Rory Sabbatini) 0:30 – 9:00 4. kolo

Tokyo Olympics Golf
Slovenský golfista Rory Sabbatini neskrýva radosť po zisku striebornej medaily na letných olympijských hrách v Tokiu. Japonsko, Tokio 1. august 2021. Foto: SITA/AP

Pondelok – 2. august

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) kladivo muži (Marcel Lomnický) od 2:00 kvalifikácia A-skupina, od 3:30 kvalifikácia B-skupina

ŠPORTOVÁ STREĽBA (Asaka Shooting Range) ľubovoľná malokalibrovka 3×40 muži (Patrik Jány) 4:30 – 7:15 kvalifikácia, 9:50 – 10:40 finále

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K1 1000 m muži (Peter Gelle) 3:21 – 3:53 rozjazdy (4), 5:22 – 5:38 štvrťfinále (2)

Utorok – 3. august

ATLETIKA (Olympic Stadium Tokio) 200 m muži (Ján Volko) od 4:05 rozbehy (7), od 13:50 semifinále (3)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K1 1000 m muži (Peter Gelle) 3:00 – 3:16 semifinále (2), 5:13 B-finále, 5:21 A-finále

Streda – 4. august

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K2 1000 m muži (Samuel Baláž, Adam Botek) 3:54 – 4:10 rozjazdy (2), 5:21 – 5:37 štvrťfinále (2)

ZÁPASENIE (Makuhari Messe, hala A) voľný štýl do 86 kg muži (Boris Makojev) 4:30 – 5:50 osemfinále, 5:50 – 6:30 štvrťfinále, 11:35 – 11:55 semifinále

Štvrtok – 5. august

ATLETIKA (Sapporo Odori Park) chôdza na 20 km muži (Miroslav Úradník) 9:30 – približne do 11:05

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K2 1000 m muži (Samuel Baláž, Adam Botek) 3:12 – 3:28 semifinále (2), 5:26 B-finále, 5.34 A-finále

Piatok – 6. august

ATLETIKA (Sapporo Odori Park) chôdza na 50 km muži (Matej Tóth, Michal Morvay) štvrtok 5. august 22:30 – piatok 6. august približne do 3:00

ATLETIKA (Sapporo Odori Park) chôdza na 20 km ženy: (Mária Katerinka Czaková) 9:30 – približne do 11:15

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K4 500 m muži (Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček, Adam Botek) 3:30 – 3:44 rozjazdy (2)

Sobota – 7. august

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (Sea Forest Waterway) K4 500 m muži (Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček, Adam Botek) 3:14 semifinále (1), 5:19 finále

Zdroj: Slovenský olympijský športový výbor

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam BotekAndrea PodmaníkováAndrej CsemezBarbora BalážováBarbora MokošováBarbora ŠpotákováBoris MakojevDanka BartekováDenis MyšákDenisa BaránkováEliška MintálováEmma ZapletalováErik VargaErik VlčekFilip PolášekGabriela GajanováJakub GrigarJán VolkoJuraj SaganJuraj TužinskýĽubomír PištejLukáš KleinLukáš KubišMarcel LomnickýMária Katerinka CzakováMarián KovačócyMartina HrašnováMartina RepiskáMatej BeňušMatej TóthMichal MorvayMiroslav ÚradníkMonika ŠkáchováNorbert GombosPatrik JányPeter GelleRichard NagyRory SabbatiniSamuel BalážWang JangZuzana Rehák Štefečeková