Liberáli žiadajú zrušiť prezidentskú milosť pre podnikateľa Mariána K. udelenú v kauze Technopol

Kočner, Sulík
Zľava: Podnikateľ Marián Kočner a predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 23. októbra (WebNoviny.sk) – Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada zrušiť v Národnej rade SR prezidentskú milosť pre Mariána K., udelenú v kauze Technopol.

Väzobne stíhaný

Liberáli to uviedli na utorkovom brífingu s tým, že predložia návrh ústavného zákona, ktorý milosť pre kontroverzného podnikateľa zruší. Podľa opozičnej strany je v súčasnosti dôvodom na takýto návrh situácia, keď je Marián K. väzobne stíhaný za kauzu zmenky a je podozrivý z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Chceme zrušiť milosť pre Mariána K., ktorá mu bola udelená v kauze Technopol. Pred viac ako rokom Národná rada SR zrušila takzvané Mečiarove amnestie a tiež milosť pre Michala Kováča mladšieho. Vládna garnitúra, a najmä strana Smer-SD, odmietala zrušiť aj milosť pre Mariána K., pretože im záležalo na tom, aby si ho nepohnevali,“ uviedol poslanec NR SR Ľubomír Galko (SaS).

Milosť dostal aj Michal Kováč ml.

„Dnes je však odlišná situácia. Marián K., je väzobne stíhaný v iných prípadoch a navyše je dôvodne podozrivý, že si objednal vraždu novinára Kuciaka. To sú všetko dôvody, prečo predložíme ústavný návrh zákona a dáme možnosť koaličným poslancom, aby ukázali svoj charakter,“ doplnil Galko.

Mariánovi K. udelil milosť prezident Michal Kováč v kauze údajného podvodu Technopol ešte v 90. rokoch minulého storočia. Spoločne s Mariánom K. bola udelená milosť aj Michalovi Kováčovi mladšiemu, ktorému ju minulý rok parlament zrušil spoločne s Mečiarovými amnestiami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír GalkoMarián KočnerMichal Kováč
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita