Bez názvu
Ondřej Smetana z FK Senica Foto: SITA/Eduard Jurovatý

SENICA 22. apríla (WEBNOVINY) – Corgoň liga 2010/2011 – 27. kolo:

FK Senica – MFK Košice 1:1 (1:0)

Góly: 20. O. Smetana – 60. Juhar, ŽK: 90.+ R. Pillár – 69. Diaby, 86. Tofiloski, rozhodovali: Pavlík – Vorel, Petríček, 2122 divákov

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Lukšík – Strnad – Jar. Diviš (76. M. Poliaček), T. Kóňa, M. Ďurica (62. V. Gajdoš) – Piroska – O. Smetana (81. Hošek)

Košice: Tofiloski – Mik. Tóth, T. Dobias, R. Cicman, Čonka – Isola, Šinglár – Juhar (90.+ Toto Sena Govou), U. Matič, Viazanko (85. Skvašík) – Diaby (76. R. Ujčík)

Domáci boli od začiatku aktívnejším tímom a v I. polčase si vypracovali množstvo rohových kopov. Hostia sa snažili hroziť brejkami. V 17. min sa po prihrávke Diviša dostal do zakončenia Piroska, jeho strelu z uhla stečovala obrana MFK na rohový kop. O tri minúty sa Seničania ujali vedenia. Po rohu Pirosku hlavičkoval Smetana, jeden z košických obrancov vykopol loptu na bránkovej čiare a po opakovanom centri Pirosku otvoril skóre hlavičkou najlepší kanonier Corgoň ligy Smetana. V 23. min sa po Ďuricovom centri ocitol v gólovej príležitosti Pillár, ale hlavou mieril nad. Košičania prvýkrát vystrelili medzi tri žrde po polhodine hry, s Čonkovou strelou však nemal Bolek problémy. Potom mohli Seničania viackrát zvýšiť svoje vedenie. V 34. min po rohu nastrelil ľavú žrď Tofiloského bránky Diviš. O minútu sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky Kóňa, jeho delovka skončila na brvne hosťujúcej bránky a vzápätí Smetana hlavičkoval vedľa. V ďalšom priebehu sa k slovu dostali aj Košičania. V 37. min Juharovu delovku z priameho kopu vyrazil Bolek a rovnako si poradil aj s následnou dorážkou. Hráči MFK dosiahli aj gól, ktorý však pre ofsajd neplatil.

Po prestávke boli Seničania bez pohybu, ich hra nemala tempo. V 60. min sa košickému mužstvu podarilo vyrovnať po krásne tvrdej strele z priameho kopu k pravej žrdi Juharom, ktorý prerušil dlhú sériu Boleka bez inkasovaného gólu. Hostia mohli ísť do vedenia v 68. min. Stopér Cicman vyviezol loptu a Juhar nastrelil len ľavú žrď zvnútra šestnástky. Ešte väčšiu príležitosť mali v 77. min. Striedajúci Ujčík pekne vnikol do pokutového územia, ale Bolek jeho pokus vyrazil a dobiehajúci Matič nepochopiteľne z 8 m prekopol bránku. Až v 86. min sa Záhoráci dostali do sľubnej šance, chybu Tofiloského však Piroska nepotrestal, keď z výhodnej pozície prekopol bránku. V nadstavenom čase zakončil rýchly protiútok hostí Tóth, no Bolek končekmi prstov loptu vyrazil na rohový kop.

Stanislav Griga (tréner Senice): „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po prvom sme mohli vyhrávať 2:0 či 3:0 a súper by sa dostával do zápasu ťažšie. Zahodili sme šance, čo sa nám vypomstilo. V druhom polčase sme prestali behať, všade sme boli neskoro. Chlapcom chýbajú skúsenosti z bojov o titul.“

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Po sérii neúspešných zápasov sme boli v ťažkej situácii. V základnej zostave sme urobili viacero zmien, no v I. polčase sme pôsobili bojazlivo. V kabíne sme sa povzbudili a po prestávke sme mali niekoľko nebezpečných útokov. Jedno oko smeje a druhé plače, pretože bod zo Senice je cenný, ale napokon sme mohli aj vyhrať.“

Sériu Senice bez gólu ukončil Juhar, Bolek neinkasoval 797 min

Brankár lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 FK Senica Petr Bolek si udržal čisté konto dovedna 797 minút. O prerušenie série bez inkasovaného gólu sa postaral Košičan Martin Juhar, ktorý prekonal dvadsaťšesťročného gólmana Záhorákov z priameho kopu v 60. min piatkového duelu 27. kola a zariadil vyrovnanie na 1:1.

Bolekovi patrí v histórii najvyššej slovenskej ligy 2. miesto v poradí brankárov v počte minút bez inkasovaného gólu za suverénnym Miroslavom Königom, ktorý v sezóne 1998/1999 nemusel vyberať loptu zo svojej siete celkovo 1129 minút.

Prehľad brankárskych sérií bez inkasovaného gólu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži (zdroj: denník Šport):

1. Miroslav König (Slovan) 1129 minút (sezóna 1998/1999)