Maďarská vláda stupňuje kampaň proti Bruselu, občania dostanú list od premiéra Orbána

Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: SITA/AP.

BUDAPEŠŤ 26. februára (WebNoviny.sk) – Maďarská vláda stupňuje svoju kampaň proti vedeniu Európskej únie (EÚ) opakovaním obvinení, že Brusel sa snaží podporovať masovú imigráciu na starý kontinent.

Úmyselne oslabili hranice bloku

Hovorca vlády Zoltán Kovács v utorok uviedol, že občania krajiny dostanú od premiéra Viktora Orbána list, v ktorom budú vysvetlené „proimigračné snahy EÚ“, s ktorými Maďarsko nesúhlasí.

Lídri únie a členských štátov vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej odmietli kampaň, ktorú maďarská vláda odštartovala minulý týždeň pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu prostredníctvom bilbordov, televíznych spotov a inzerátov v novinách.

Juncker a Soros

Maďarská vláda napríklad tvrdí, že vedenie únie úmyselne oslabilo vonkajšie hranice bloku, aby vpustilo dnu viac migrantov a chce tiež zastaviť príspevky krajinám, ktoré s imigráciou nesúhlasia.

Na predvolebných plagátoch je napríklad vyobrazený predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a americký finančník a filantrop maďarského pôvodu George Soros.

Plagáty tvrdia, že lídri EÚ riadiaci sa pokynmi Sorosa „spúšťajú experimentálne imigračné projekty s africkými krajinami“. „Proti klamstvám sa v skutočnosti nemôžete nijako brániť,“ komentoval minulý týždeň predvolebnú kampaň maďarskej vlády Juncker.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George SorosJean-Claude JunckerViktor Orbán
Firmy a inštitúcie EU Európska únia