Marián Hossa skóroval aj asistoval v zápase proti Rangers

Hossa
Slovenský útočník Marián Hossa si pripísal v zápase proti Vancouveru body z troch asistencií. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

CHICAGO 17. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga po sérii deviatich neúspechov v rade prvýkrát vyhrali, keď aj vďaka dvom kanadským bodom Mariána Hossu uspeli na ľade New York Rangers 4:2.

Blackhawks ukončili najhoršiu sériu za posledných päť rokov. Hráči Chicaga strelili všetky štyri góly počas úvodných desiatich minút. Rangers, v drese ktorých sa Marián Gáborík prezentoval štyrmi neúspešnými strelami, prišli o šancu vystriedať Detroit na čele celej NHL.

„Veľmi rýchlo sme získali štvorgólové vedenie, nemohli sme začať lepšie. Dodalo nám to energiu,“ povedal po zápase Patrick Kane. Marián Hossa strelil svoj 22. gól v sezóne a pridal aj 34. asistenciu, vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Z presného zásahu sa tešil aj Michal Handzuš zo San Jose, Sharks však prehrali s Tampou Bay 5:6, o čom rozhodol v predĺžení Martin St. Louis. Ďalší hráč Lightning Steven Stamkos zaznamenal 2 góly, celkovo ich má v tomto ročníku na svojom konte už 39 a je lídrom tabuľky strelcov. V 300 zápasoch NHL nazbieral Stamkos 298 bodov (158+140).

V drese Philadelphie chýbal pre zranenie v hornej časti tela Andrej Meszároš, Flyers zdolali Buffalo Andreja Sekeru hladko 7:2. Za Flyers pre chrípku nenastúpil ani skúsený Jaromír Jágr, ktorý v stredu oslávil štyridsiatku. Vo farbách Philadelphie strelili po dva góly Max Talbot a Wayne Simmonds, Scott Hartnell k jednému gólu pridal tri asistencie a Claude Giroux sa prezentoval piatimi asistenciami. Dvojgólový Simmonds pritom do duelu vstúpil s 25 stehmi v oblasti hornej a dolnej pery, keďže ho počas rozcvičky trafil puk.

St. Louis bez Jaroslava Haláka v bránke si poradilo s New York Islanders hladko 5:1. Milan Jurčina zaznamenal ďalšie dva mínusové body a s 24 mínuskami je momentálne na tom najhoršie v celej súťaži. „Do zápasu sme vstupovali sklamaní z utorkovej prehry s Columbusom. Chceli sme tento neúspech odčiniť, čo sa nám podarilo,“ uviedol po zápase útočník „bluesmanov“ Andy McDonald, ktorý si vo štvrtok pripísal prvý tohtosezónny gól.

Brankár Phoenixu Mike Smith dosiahol pri výhre 1:0 v Los Angeles pätnásty shutout v kariére a štvrtý v sezóne. Smith neinkasoval druhýkrát v rade, predtým minulú sobotu vynuloval strelcov Chicaga. V posledných piatich zápasoch vyťahoval puk z bránky len trikrát. „Toto víťazstvo sme si zaslúžili. Na začiatku sezóny sme zaslúžene prehrali niekoľko zápasov, ale v súčasnosti sme našli recept na víťazstvá. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu,“ povedal Smith.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia – Buffalo 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)

Góly: 21. Talbot (Coburn, Matt Carle), 24. Simmonds (C. Giroux, Hartnell), 27. Simmonds (Hartnell, C. Giroux), 34. Gustafsson (Voráček, C. Giroux), 44. Talbot (Wellwood, Couturier), 45. Voráček (Hartnell, C. Giroux), 50. Hartnell (Read, C. Giroux) – 6. Pominville (Myers, D. Roy), 10. Vanek (Ennis, Gerbe)

Tampa Bay – San Jose 6:5 po predĺžení (2:1, 1:3, 2:1, 1:0) – Michal Handzuš (SJ) 1+0

Góly: 10. Stamkos (Mikkelson, Downie), 20. Purcell (Mikkelson, Stamkos), 35. Downie (Brewer, Hedman), 43. Stamkos (Hedman, R. Malone), 49. St. Louis (Lecavalier, Purcell), 65. St. Louis (Hedman, Stamkos) – 2. Couture (J. Thornton, Marleau), 22. HANDZUŠ (McGinn, T. Mitchell), 35. Vlasic (Wingels, D. Boyle), 36. C. White (McGinn, T. Mitchell), 55. Wingels (Couture, D. Boyle).

New York Rangers – Chicago 2:4 (0:4, 1:0, 1:0) – Marián Hossa (CHI) 1+1

Góly: 24. M. Staal (Eminger, Rupp), 56. Hagelin (McDonagh, R. Callahan) – 2. J. Toews (z trest. strieľania), 3. Leddy (MARIÁN HOSSA, Seabrook), 5. Sharp (J. Toews), 10. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Seabrook)

Minnesota – Winnipeg 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Setoguchi (M. Koivu, Heatley), 33. Setoguchi (Prosser, Scandella), 42. M. Koivu (Spurgeon, Setoguchi) – 19. E. Kane (Wheeler, Byfuglien), 24. E. Kane (K. Wellwood, Burmistrov), 44. Burmistrov (Byfuglien, E. Kane), rozhodujúci sam. nájazd E. Kane

Dallas – Calgary 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 10. Burish (Dowell, Wandell), 38. Ott (Ribeiro), 63. Ribeiro (Ryder, Daley) – 20. Iginla (Tanguay, O. Jokinen), 55. Cammalleri (Bouwmeester).

St. Louis – New York Islanders 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 15. Arnott (Sobotka, Polák), 18. Shattenkirk (Pietrangelo, Oshie), 23. A. McDonald (Langenbrunner, Berglund), 29. Perron (Pietrangelo, Oshie), 35. Oshie (Pietrangelo, Huskins) – 1. Nielsen (Grabner, A. MacDonald).

Los Angeles – Phoenix 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 32 16 10 5 1,97 92,3 6

Peter Budaj (Montreal) 8 2 5 1 2,73 90,6 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty

26. Marián Gáborík (NY Rangers) 56 27 22 49

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci: 1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 39 gólov, 2. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 32, 3. Phil Kessel (Toronto) 30, 4. James Neal (Pittsburgh) 29, 5. Jonathan Toews (Chicago) a Corey Perry (Anaheim) po 28, 7. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers), Scott Hartnell (Philadelphia) a Radim Vrbata (Phoenix) po 27, 10. Jason Spezza (Ottawa), Iľja Kovaľčuk (New Jersey), Jordan Eberle (Edmontom), Matt Moulson (New York Islanders) a Milan Michálek (Ottawa) po 25.

3. Colorado Avalanche 58 28 4 26 147:162 60

4. Minnesota Wild 57 25 9 23 129:150 59

5. Anaheim Ducks 57 24 9 24 148:165 56

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryHenrik SedinIľja KovaľčukJaromír JágrJaroslav HalákJason SpezzaJevgenij MalkinJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMartin St. LouisMichal HandzušMike SmithMilan JurčinaMilan KytnárPatrick KanePavel DaciukPeter BudajPhil KesselSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára