Martin Freeman ešte nevie nič o tretej sérii Sherlocka

Sherlock
Benedict Cumberbatch a Martin Freeman ako Sherlock Holmes a John Watson v seriáli z dielne BBC One Foto: BBC One

BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Britský herec Martin Freeman, predstaviteľ doktora Johna Watsona v modernom seriálovom spracovaní príbehov legendárneho Sherlocka Holmesa s jednoduchým názvom Sherlock (2010), stále nemá takmer žiadne informácie o pripravovanej tretej sérii.

Ako povedal pre rozhlasovú reláciu Radio Times, tvorcovia populárneho seriálu Mark Gatiss a Steven Moffat sú veľmi tajnostkárski.

Ani som ešte nevidel scenár. Markovi som minule napísal SMS správu v znení: ‚Môžem si nejaký pozrieť?‘ a on mi povedal, že ešte nie,“ vysvetlil. „Viem tak málo, ako vy,“ dodal.

Druhá sezóna Sherlocka sa skončila epizódou The Reichenbach Fall, teda vodopád Reichenbach, v ktorom pôvodne nechal Sir Arthur Conan Doyle svojho hrdinu zahynúť spolu s jeho úhlavným nepriateľom, profesorom Moriartym. Poviedka s názvom Posledný problém z roku 1893 však napokon nebola posledným príbehom obľúbeného detektíva, pretože spisovateľ na naliehanie čitateľov svojho hrdinu oživil.

V seriáli, ktorý preniesol Doyleovho hrdinu z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti, stvárňuje titulnú rolu Benedict Cumberbatch. Freeman v rozhovore prezradil aj to, že nevie, ako je možné, že Sherlock prežil nebezpečný pád v závere spomínanej epizódy. „Skutočne netuším – pravdepodobne nám to nepovedali, lebo nám neveria, že to neprezradíme,“ vysvetlil. Dátum premiéry tretej série zatiaľ nie je známy, nakrúcanie totiž komplikuje zaneprázdnenosť oboch hlavných hviezd.

Najvýznamnejšou úlohou 41-ročného Martina Freemana je rola Bilba, ktorý je hlavným protagonistom filmovej trilógie Hobit v réžii Petra Jacksona. Diváci ho však môžu poznať aj zo spomínaného Sherlocka či zo seriálu The Office (2001-2003) a filmov Láska nebeská (2003), Súmrak mŕtvych (2004), Stopárov sprievodca po Galaxii (2005), Krádeže a vlámania (2006), Jednotka príliš rýchleho nasadenia (2007) či Wild Target (2010). Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedict CumberbatchMartin Freeman