Marvin Egho opúšťa FC Spartak Trnava, nenastúpi už ani na zápas play-off Európskej ligy

Marvin Egho
Marvin Egho (vpravo) v drese FC Spartak Trnava. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.

TRNAVA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Rakúsky futbalista Marvin Egho opúšťa tím úradujúceho slovenského majstra FC Spartak Trnava.

Ako referuje oficiálna stránka „andelov“, 24-ročný útočník (nar. 9. mája 1994) bude pôsobiť v dánskom prvoligovom tíme Randers FC.

V zmluve má výstupnú klauzulu

Trnavčanom už nepomôže vo štvrtkovom prvom zápase play-off Európskej ligy 2018/2019 na pôde slovinskej Olimpije Ľubľana.

„Marvin má v zmluve výstupnú klauzulu, čo bola svojho času podmienka jeho príchodu do Spartaka. Už v júni dostal ponuku z dánskej ligy. Dohodli sme sa však s hráčom aj s vedením dánskeho klubu, že nám pomôže prejsť aspoň do tretieho predkola pohárových súťaží a potom mu prestup umožníme a nebudeme ho blokovať. Momentálne rokuje v Dánsku o svojej budúcnosti, je to na džentlmenskej dohode medzi klubom a hráčom,“ povedal k chystanému transferu generálny manažér Spartaka Pavel Hoftych.

Posilnenie musí mať hlavu aj pätu

Po prípadnom odchode Egha sa oslabí útok slovenského majstra, keďže okrem Bakoša majú už k dispozícii len neskúsených mladíkov Jaroviča a Vantrubu.

„Marek Bakoš prichádzal s tým, že táto situácia môže nastať. Teraz je to tak postavené, že ak sa nám podarí postúpiť, určite budeme chcieť do kádra priviesť ešte jedného útočníka. Meno zatiaľ konkretizovať nebudem,“ podotkol Hoftych.

„V play-off Európskej ligy nenájdete slabého súpera, čo je zároveň dobrá vizitka pre náš klub, že sme sa tam prepracovali. Rozdáme si boj o postup s Olimpijou Ľubľana, ktorá v poslednom čase, hoci prehrala v derby s Mariborom, dosahuje výborné výsledky. Je to majster slovinskej ligy, ak sa nám podarí postúpiť, určite nadviažeme na rokovania, ktoré sme už medzitým rozbehli, o posilnení kádra. Nepôjde ale o razantné zmeny, pretože, ak si tento tím vykope účasť v skupinovej fáze, mal by dostať aj tú odmenu, že si súťaž zahrá. Posilnenie musí mať hlavu aj patu, bavíme sa o jednom až dvoch hráčoch,“ dodal na záver Hoftych.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel Hoftych
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava