Matovič: Idem do boja voči COVID-19 s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov

Rokovanie Pandemickej komisie, Igor Matovič
Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie po skončení rokovania Pandemickej komisie vlády SR v budove Ministerstva zdravotníctva SR. Bratislava, 25. september 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook oznámil, že situácia v súvislosti s koronavírusom je mimoriadne vážna, a preto po troch mesiacoch preberá vedenie boja voči COVID-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny – vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie,“ napísal.

Podľa vlastných slov už nechce počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. „Nech si vykrikujú, koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí,“ dodal s tým, že jediní na kom mu teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom.

Zmeniť smer tak strmej krivky však bude podľa premiéra vyžadovať veľmi veľa nášho spoločného úsilia a dopad akýchkoľvek ochranných opatrení budeme vidieť až s odstupom viacerých týždňov. „Idem do boja s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov. Avšak nechať svoju krajinu napospas osudu a nepostaviť sa bláznom zoči-voči, by bolo nehodné premiéra nášho krásneho Slovenska,“ zakončil svoj status.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič