Matovič vyzval Glváča, aby sa pre údajnú komunikáciu s Kočnerom vzdal funkcie

Martin Glváč, Igor Matovič
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič s obrázkom podpredsedom parlamentu a Smeru-SD Martinom Glváčom. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 22. októbra 16:28

Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyzval Martina Glváča, aby predstúpil pred novinárov, objasnil svoju údajnú komunikáciu s Marianom K. a vzdal sa funkcie podpredsedu parlamentu.

Stovky správ

Ako povedal na utorňajšom tlačovom brífingu, očakáva, že Glváč tak urobí do stredy dopoludnia. V opačnom prípade zverejní všetkých 900 správ z údajnej komunikácie medzi ním a Marianom K.

„V Smere nemajú odvahu dať Glváča dole, lebo vedia, že je jeden z piatich akcionárov zločineckej organizácie s názvom Smer. Nastal čas pre vás Peter Pellegrini, aby ste sa prestali vyhovárať, že je to otázka poslaneckého klubu Smer. Vy máte tú moc povedať, Martin Glváč stačilo,“ uviedol Matovič.

Glváčova reakcia

Glváč v reakcii na to pre agentúru SITA uviedol, že Matovič len varí z vody. „Tak sme sa dočkali tej Matovičovej bomby, z ktorej nakoniec nič nie je. Aj keď táto neoverená komunikácia, ktorú som doteraz nevidel, môže v súčasnosti pôsobiť zvláštne, trvám na tom, že ma v ničom nediskvalifikuje,“ priblížil podpredseda parlamentu.

Napriek tomu, že Igor Matovič je podľa neho momentálne jediným politikom, ktorý tají svoju komunikáciu s Marianom K., nedozvedeli sme sa o jeho šesťhodinovom rozhovore s Marianom K. na jeho tlačovke ani slovo.

„Vyzývam orgány činné v trestnom konaní, aby začali konať a verifikovali údajnú komunikáciu podsúvanú verejnosti,“ dodal Glváč.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarián KočnerMartin Glváč