Medzinárodný maratón mieru obmedzí dopravu v Košiciach

Elektricka mhd kosice
Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 5. októbra (WEBNOVINY) – Dopravný podnik mesta Košice upozorňuje cestujúcich, že v sobotu 5. októbra od 18:45 do 20:00 bude úplne uzatvorené Námestie Maratónu mieru.

Stane sa tak pre otvárací ceremoniál Medzinárodného maratónu mieru.

Ako informovala hovorkyňa košického dopravného podniku Michaela Karaffová, dotknuté linky MHD budú počas uvedeného času odklonené.

Električky budú premávať po skrátených a zmenených trasách. Linky č. 2 a 4 budú premávať od centra na Amfiteáter a späť.

Linka č. 6 bude premávať od Terasy k Botanickej záhrade a späť. Linka č. 9 bude premávať od Terasy len po Amfiteáter a späť. Linka R3 bude premávať od železiarní k Botanickej záhrade. Premávať bude aj mimoriadna električková linka „x2“ v úseku Havlíčkova – Nám. Maratónu mieru a späť.

Premávať bude aj mimoriadna autobusová linka „x9“ po trase: Amfiteáter – Radnica Starého Mesta – Nám. Maratónu mieru – pokračuje po ulici Gorkého, Slovenskej jednotky, Komenského – Poliklinika Sever – Nám. Maratónu mieru (dočasná zastávka na Strojárenskej ulici) – Radnica Starého Mesta – Amfiteáter. Električková zastávka „Nám. Maratónu mieru“ pre linku x2 bude na mimoriadnom stanovišti na Komenského ul. severne od križovatky so Strojárenskou ulicou. Autobusy linky č. 13, 17, 19, 22 a 36 budú premávať po zmenenej trase. Cestujúci, ktorí sa počas nedele preukážu štartovým číslom MMM môžu využiť MHD zadarmo. Všetky informácie sú uvedené na stránke www.dpmk.sk v sekcii Aktuality.

Košická krajská polícia v súvislosti s MMM upozorňuje na dopravené obmedzenia na trase, ktorá má štart a cieľ pred hotelom Hilton. Uzavreté budú ulice Priestor pred hotelom Hilton, Hlavná – Komenského – Kostolianska – Areál Anička – Tenisové kurty – Vodárenská – Hlinkova – Národná trieda – Štefánikova – Protifašistických bojovníkov – Jantárová – Južná trieda – obrátka pri hoteli Centrum – Holubyho – Rastislavova – Moyzesova – Čsl. armády – Festivalovo nám.- Watsonova.

Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne od 7:30 na Nám. Osloboditeľov, kde je priestor pre rozcvičenie bežcov. Od 8:30 musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM a napojení ostatných komunikácií na túto trasu. Obmedzenia v cestnej doprave sa skončia približne o 14:30 až 15:00.

Od skorého rána musia vodiči mimoriadnu pozornosť venovať priestoru pred plavárňou na ulici Protifašistických bojovníkov. Na plavárni sú šatne pre vyše dvetisíc bežcov, preto sa tu očakáva zvýšený pohyb chodcov. Počas uzávierky bude doprava presmerovaná na obchádzkové trasy a riadiť ju bude polícia a organizátori podujatia. Polícia vyzýva verejnosť a vodičov, aby dodržiavali pokyny policajtov a usporiadateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom