Mladé Slovenky vo vodnom póle na EH podľahli Ruskám

Vodné pólo
Foto: SITA/Ivan Fleischer

BAKU 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku, keď v súboji základnej B-skupiny podľahli rovesníčkam z Ruska 4:13.

Dievčenský tím pod vedením trénera Milana Henkricha v úvodnej štvrtine dokázal vyrovnať na 1:1 a v druhej časti skorigovať na 2:3, no mladé Rusky postupne zvyšovali svoj náskok. Dva góly slovenského výberu dosiahla Miroslava Stankovianska, po jednom pridali Karin Kačková a Simona Pažická. V sobotu slovenské pólistky nastúpia proti Srbkám.

„Musím pochváliť dievčatá, lebo predviedli bojovný výkon. Výsledok 13:4 je pre nás veľmi prijateľný, je to až nad očakávanie. Doteraz sme so súperkami tohto rangu prehrávali minimálne o desať gólov. Rusko je rovnako ako ďalšie krajiny z prvej šestky v Európe niekde inde, sú o dve triedy lepšie. Zázraky s nimi nemôžeme čakať. Zápas je pre nás pozitívnym prvým krokom na turnaji. Čakajú nás teraz zápasy so Srbskom a Francúzskom, v ktorých by sme chceli uspieť. Rady by sme uhrali minimálne štvrté miesto v skupine,“ zhodnotila súboj vedúca slovenskej dievčenskej vodnopólovej reprezentácie Ivana Mihalkovičová.

Výsledok – piatok:
VODNÉ PÓLO – DIEVČATÁ

B-skupina:

Rusko – Slovensko 13:4 (2:1, 3:1, 4:2, 4:0)

Góly SR: Stankovianska 2, Kačková 1, Pažická 1

Presilovky: 6/2 – 7/1, pok. hody: 1/1 – 1/0

Zostava SR: Stehlíková, Stručková – Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, S. Pažická, Kačková, Krivdová, Stankovianska, Rybanská, Majlathová, Bergerová

Ďalšie piatkové výsledky:

A-skupina: Holandsko – Izrael 29:1, Grécko – Veľká Británia 20:2, Maďarsko – Nemecko 21:4

B-skupina: Taliansko – Francúzsko 22:5, Španielsko – Srbsko 17:4

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom