Mladí rýchlostní kanoisti získali ďalšie zlato

Vodny slalom
Kanoe pripravené pre pretekárov počas 34. majstrovstiev sveta vo vodnom slalome v areáli Divoká voda v Čunove. Čunovo, 9. september 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Jakubík a Krajčovič s druhým zlatom

Na mládežníckych majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v poľskej Poznani triumfovala vo finále K2 na 500 m do 23 rokov slovenská dvojica Marek Krajčovič, Gábor Jakubík.

Pre oboch to bolo druhé zlato zo šampionátu, v sobotu zvíťazili spoločne s Matejom Michálkom a Viktorom Deminom aj v K4 na 1000 m.

Mali sme dobrý začiatok, a jazda bola celkovo dobrá. Nevieme, čo sa dialo okolo nás, lebo sme sa sústredili na náš výkon. Držali sme sa vpredu, na záver sme predbehli aj dovtedy vedúcich Ukrajincov, ktorí zrejme prepálili tempo, pred cieľom im došli sily a skončili druhí. Vôbec neviem, kde sa tam zobrali, neboli favoriti na také umiestnenie. Očakávali sme skôr Rumunov, ktorí postúpili do finále s najlepším časom, tiež Nemcov, Španielov a Rusov. Našou prioritou pre tento šampionát bola K4. Získali sme zlato, takže plán sme splnili. V K2 sme spolu ani veľmi nesedeli, čiže som prekvapený, ako dobre to vyšlo. Keby mi toto niekto pred šampionátom tvrdil, že vyhráme K2, veľmi by som sa tomu čudoval. Ale o to som radšej. Máme skvele rozbehnutú sezónu, tešíme sa na MS v Kanade v našej vekovej kategórii, ktoré budú o mesiac, ale aj na seniorské MS v Duisburgu na prelome augusta a septembra,“ povedal Marek Krajčovič.

POZNAŇ 30. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák s Tiborom Linkom sa postarali o druhú medailu slovenskej výpravy na mládežníckych majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, keď zvíťazili v K2 juniorov na 500 m a vybojovali si zlato.

Ich prvenstvo bolo až prekvapujúco suverénne, pred striebornými Rusmi mali takmer sekundový náskok, ďalšie štyri posádky preťali cieľovú pásku v rozpätí približne ôsmich desatín sekundy.

Priznám sa, že aj nás to celkom prekvapilo. Išli sme si svoju jazdu, ničím sme sa nerozptyľovali. Približne na 200 metroch Tibor Linka zakričal ´hop´ a vyrazili sme dopredu. Druhá polovica nám vyšla skvele a sme maximálne spokojní,“ reagoval Denis Myšák. Vlani sa táto dvojica na ME nedostala do finále, skončila na 11. mieste, takže zaznamenala veľký skok vpred.

Podľa všetkých okolností a postupových časov sme odhadovali, že by chalani mohli atakovať štvrté miesto, prípadne bronzovú medailu. Špička je veľmi vyrovnaná. Dlho sa držali na tretej-štvrtej pozícii, ale potom vyrazili dopredu a nakoniec s prehľadom predbehli Rusov aj Maďarov. Podali skvelý výkon. Podobne ako včera v K4 spoločne s Jergušom Jackom a Filipom Valom, hoci skončili štvrtí a bez medaily,“ dodal Ľubomír Hagara st., ktorý je v Novákoch odmalička osobným trénerom Denisa Myšáka.

Jeho „parťáka“ Tibora Linku má zasa v Šamoríne pod palcom Gejza Vass. Napriek vzdialenosti táto K2 dobre funguje. „Obaja spolu sedia v lodi už od kadetskej kategórie a zdá sa, že im to spolu dobre ladí,“ dodal na záver Hagara.

V nedeľnom predpoludňajšom finálovom bloku sa v Poznani zo Slovákov predstavil aj kanoista Jakub Ďuriš, ktorý v B-finále C1 juniorov skončil siedmy, celkovo ho teda klasifikovali na 16. priečke.

Popoludní štartoval v A-finále na 200 m len kajakár do 23 rokov Miroslav Zaťko, ktorý obsadil štvrté miesto. Od medaily ho delili tri desatiny sekundy. Medzi juniormi skončil Adam Gavenda v C1 v B-finále ôsmy a celkovo mu patrila sedemnásta priečka. Patrícia Skovajsová v K1 junioriek skončila na konečnom 18. mieste. Singlkanoista do 23 rokov Csaba Orosz prišiel do cieľa B-finále tretí, čo v celkovom účtovaní znamenalo dvanástu priečku. Dvojkajak Balázs Lörinc, Martin Vajda sa objavil v konečnom hodnotení MS na pätnástom mieste.

Finále na 500 m s účasťou slovenských reprezentantov:

JUNIORI:

C1: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 1:53,920 min, … v B-finále 7. (celkovo 16. miesto) Jakub Ďuriš (SR) 2:06,124

K2: 1. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:34,190, 2. Arťom Kuzachmetov, Vladislav Blincov (Rus.) 1:35,034, 3. Normann Koos, Máté Szeiler (Maď.) 1:35,114

A-finále na 200 m s účasťou slovenských reprezentantov:

Muži do 23 rokov:

K1: 1. Denis Ambroziak (Poľ.) 37,173, … 4. Miroslav Zaťko (SR) 37,817

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis MyšákGábor JakubíkĽubomír HagaraMarek KrajčovičTibor Linka