Mladíci z dvadsiatky potrápili popradských hokejistov

Hokej
Brankár Tommi Nikkilä z Popradu Foto: Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Výsledok 23. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže medzi HK Orange 20 a HK Poprad.

HK Orange 20 – HK Poprad 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 11. D. Hudec (Matis), 26. R. Mráz (Nechala) – 31. D. Buc (Balán, Jabrocký), 32. M. Šterbák (R. Suchý, Klouda), 33. R. Tomas (Balán, D. Buc)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin – Bednár, Snášel, 411 divákov

HK Orange 20: A. Nagy – Korím, Rusina, Nechala, Buri, M. Bednár, Valjent, Pospíšil – Fujerík, Fekiač, A. Lipovský – D. Hudec, Bíreš, Matis – Uhrík, Kolena, R. Mráz – Klimčík, B. Rapáč, Boltun – M. Hinďoš

Poprad: Sidor – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym – Vandas, Klouda, Hvila – R. Tomas, Balán, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – S. Takáč, Gapa, Homa

Mladí nádejní reprezentanti začali dobre.

V závere úvodnej desaťminútovky pred hosťujúcom brankárom Sidorom neuspeli Fujerík ani A. Lipovský, o necelú minútu neskôr však otvoril skóre ponad padajúceho popradského gólmana D. Hudec.

Hostia si utvorili svoju najvážnejšiu šancu v I. tretine v 20. min, ale Koskinenov pokus minul bránku HK Orange 20.

V úvode druhej časti zvýšil na 2:0 pre Orange 20 vo svojej tohtosezónnej premiére v tíme mladíkov Richard Mráz, ktorý za Sidora poslal odrazenú strelu Nechalu. Popradu potreboval na obrat iba 79 sekúnd. Prvý gól hostí dosiahol v presilovke D. Buc, o 29 sekúnd neskôr ho – opäť v početnej výhode – napodobnil M. Šterbák a potom R. Tomas už v hre piatich proti piatim pridal tretí presný zásah Popradu.

V III. tretine sa už skóre nezmenilo, aj keď obe mužstvá si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. Najvýraznejšiu nepremenil v 58. min Richard Mráz.

Milan Hovorka (asistent trénera HK Orange): „Napriek prehre sme podali veľmi dobrý výkon. Počas celého duelu sme so súperom držali krok. V porovnaní s predchádzajúcimi súbojmi sa nám darilo držať puk v útočnom pásme, čo nám v minulosti robilo problémy. Hostia využili dve presilovky a potom pridal ďalší gól, dve minúty rozhodli celý zápas. Chlapcov musím pochváliť, že Poprad nepustili do veľkého tlaku.“

Jozef Škrak (tréner Popradu): „Prvá tretina z našej strany nebola ideálna, chýbal nám pohyb a viac agresivity. V druhej časti to s nami nevyzeralo dobre, ale v presilovkách sme dali dva góly a potom pridali aj tretí. O našom dnešnom triumfe rozhodlo viac skúseností.“