Most-Híd nevzdáva rentu pre olympionikov

Zlatá olympijská medaila
Záber zblízka na zlatú olympijskú medailu patriacu Francúzovi Vincentovi Jayovi. Foto: SITA

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Poslanec Národnej rady SR za Most-Híd Árpád Érsek sľubuje športovcom, že sa pokúsi opäť predložiť do parlamentu zákon o príspevku za zásluhy v športovej oblasti.

Parlament totiž v stredu 27. júna rozhodol, že olympijskí medailisti sa doživotnej renty zatiaľ nedočkajú, keď neschválil zákon o príspevku za zásluhy v športovej oblasti z dielne poslancov za Most-Híd.

„Mám z toho zmiešané pocity. Chceli sme pomôcť. Je mi to ľúto, ale sľubujem, že ako bývalý športovec a tréner sa tak ľahko nevzdám. Pokúsim sa znovu,“ uvádza sa vo štvrtkovom vyjadrení Árpáda Érseka k neschváleniu návrhu zákona o olympijskej rente, o ktorom agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka strany Most-Híd Zuzana Bačiak Masaryková.

Érsek pripomína, že zákon o príspevku za zásluhy v športovej oblasti – olympijskú rentu pripravovali približne jeden rok, keď bol aj v programe strany Most – Híd v minulom volebnom období. Pre časovú tieseň ho nestihli predložiť a preto ho predložili až v tomto volebnom období.

„Zámerom bolo oceniť najlepších športovcov SR, ktorí boli úspešní na olympiáde a získali medailové umiestnenia. Týkalo sa to aj paralympionikov a deflympionikov. V rozprave sa prihlásilo viacero poslancov, ktorí apriori neboli proti, ale mali aj rôzne pripomienky, ktoré by sa dali zapracovať v druhom čítaní zákona v NR SR. Žiaľ, naše úsilie pri hlasovaní nepodporili poslanci za stranu Smer-SD,“ konštatuje ďalej Érsek.

Podľa Érseka chceli športovcom dať na vedomie, že politické elity nezabúdajú hlavne na tých, ktorí priniesli slávu a dobré meno Slovensku. „Žiaľ, nepodarilo sa. Však uvidíme, keď získame na OH v Londýne popredné umiestnenia! Potom sa naši špičkoví politici budú predbiehať pri spoločnej fotke,“ dodáva sa vo vyjadrení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie Most-Híd