Müller chystá koncert v Pezinku, prinesie aj čerstvú krv

Richard Müller
Spevák Richard Müller oslávi koncom septembra narodeniny na veľkolepej party. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Richard Müller sa predstaví 27. júna v Pezinku. S hudobníkom v Amfiteátri vystúpia aj Zuzana Smatanová, Lucia Šoralová, Sima Martausová a Dan Bárta. „S Danom Bártom máme za sebou úspešnú spoluprácu na Potichu Tour. Považujem ho za skvelého speváka a mám sa od neho veľa čo učiť. Dan už k nám tak patrí, rád s ním spolupracujem,“ uviedol Müller, ktorý sa tiež teší, ako jeho skladby spestria tri kolegyne. Kvarteto spolu predvedie napríklad pieseň Rieka.

„Človek, keď spieva 30 rokov tie isté pesničky, tak rád vymýšľa niečo nové. Chce na pódiu potešiť seba aj fanúšikov. Preto som sa rozhodol ozvláštniť moje vystúpenie a priniesť niečo iné. Oslovil som spevácke kolegyne, ktoré si vážim, Zuzku Smatanovú a Luciu Šoralovú a mladú čerstvú krv Simu Martausovú,“ dodal.

Video: Richard Müller a jeho skladba Rieka

Richard Müller počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste.

Jeho zatiaľ posledným sólovým albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Pred tým hudobníci spolupracovali na štúdiovke 01 (2001). Müller vlani vydal s vokálnou formáciou Fragile album Hlasy, ku ktorému absolvovali aj úspešné turné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaLucia ŠoralováRichard MüllerSima MartausováZuzana Smatanová