Muzikant Elton John by si chcel adoptovať ďalšie dieťa

Najbohatší ľudia hudobného priemyslu Veľkej Británie a Írska
Elton John obsadil v zozname desiatu priečku. Veľká Británia zverejnila zoznam najbohatších ľudí hudobného priemyslu. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John by si chcel adoptovať ďalšie dieťa. Dôvodom je to, aby jeho syn Zachary nevyrastal ako jedináčik.

„Myslím, že je zložité byť jedináčikom, obzvlášť byť jediným dieťaťom niekoho slávneho,“ povedal v rozhovore pre denník Guardian. „Chcem, aby mal súrodenca, niekoho, s kým by mohol byť. Viem, že keď pôjde do školy, bude na neho vyvíjaný ohromný tlak a viem, že mu budú ľudia hovoriť, že nemá mamu. Preto chcem, aby mal niekoho po svojom boku, kto by mu v tomto pomáhal. Tak uvidíme,“ uviedol Elton John.

Anglický hudobník a jeho manžel David Furnish sa rodičmi syna Zacharyho Jacksona Levona stali 25. decembra 2010. V Kalifornii ho vtedy porodila náhradná matka.

Šesťdesiatpäťročný Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, predal počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť cien Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Angličan má na svojom konte 29 sólových štúdiových albumov. Zatiaľ posledným je nahrávka The Captain and the Kid z roku 2006.

Predvlani na trh uviedol spoločný album s Leonom Russellom s názvom The Union (2010). Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Your Song, Rocket Man, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright for Fighting, Lucy in the Sky with Diamonds, Don’t Go Breaking My Heart (feat. Kiki Dee), Sorry Seems to Be the Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It the Blues, I´m Still Standing, Don’t Let the Sun Go Down on Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle of Life, Can You Feel The Love Tonight, Are You Ready for Love alebo Nikita. V jeseni uvedie na trh nový album The Diving Board. Elton John sa 10. júla predstaví naživo na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Elton John – Rocket Man

Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John