Na Colours of Ostrava zahrajú i Hudba z Marsu a Billy Barman

Hudba z marsu
Spevák skupiny Hudba z Marsu Michal "Štofo" Štofej Foto: SITA/Michal Burza
BillyBarman
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Slovenskú hudobnú scénu budú na českom festivale Colours of Ostrava tento rok reprezentovať skupiny Hudba z Marsu a Billy Barman.

Organizátori podujatia, ktoré sa bude konať 12. až 15. júla, to zverejnili vo štvrtok na oficiálnej webovej stránke colours.cz.

Okrem nich potvrdili aj účasť ďalších 20 českých interpretov – Čokovoko, Petr Váša, Prince Of Tennis, Floex, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Panenka vyzutá, Nebe, Mňága a Žďorp, Laura a její tygři, Please The Trees a zbor Elpida, Goodfellas, Michal Prokop a Framus Five, A Banquet, Midi Lidi, Bonus, Skyline, Pub Animals, Bratři Ebenové a Hi-Fi.

Už skôr boli potvrdené vystúpenia islandskej hudobníčky Björk, rakúskej elektro-džezovej formácie Parov Stelar Band, amerického speváka Bobbyho McFerrina, britskej post-džezovej skupiny Portico Quartet, alternatívnej skupiny The Flaming Lips, indie kapely Animal Collective, sláčikového kvarteta Kronos Quartet, argentínskeho orchestra Orquesta Típica Fernández Fierro, akordeonistu Celsa Piňu, klezmer skupiny Shtetl Superstars, londýnskej elektronickej formácie Banco de Gaia a v neposlednom rade aj Antonyho Hegartyho s kapelou The Johnsons v sprievode 40-člennej Janáčkovej filharmónie Ostrava.

Colours of Ostrava sa bude po prvý raz konať v novom industriálnom prostredí – v ostravskej Dolnej oblasti Vítkovíc – v areáli, ktorý je od roku 2002 Národnou kultúrnou pamiatkou. Predpredaj štvordňových vstupeniek na 11. ročník festivalu odštartoval 1. novembra. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Ticketpro, v e-shope na stránke www.colours.cz a v kamennej predajni Oriental v Ostrave.

Aktuálna cena 1 690 korún (v prepočte približne 67,60 eura) platí do vypredania šesťtisíc kusov, najneskôr však do 31. marca. Colours of Ostrava ponúkne v priebehu štyroch dní na desiatich scénach viac ako 150 koncertov, filmov, diskusií, workshopov, divadiel a vystúpení dídžejov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanDan Bárta