Na novom albume Monkey Business hosťuje speváčka Joan Baez

Monkey business
Obal albumu skupiny Monkey Business. Foto: facebook.com

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Česká pop-funková kapela Monkey Business prezradila, že ich siedma štúdiovka sa bude volať Happiness Of Postmodern Age a ako hosť sa naj predstaví aj legendárna americká speváčka Joan Baez.

Album vyjde 8. marca prostredníctvom vydavateľstva Supraphon a bude na ňom trinásť skladieb. Jednou z nich bude aj coververzia piesne Diamonds And Rust od spomínanej Joan Baez.

Joan Baez nám zaspievala party do troch piesní takým úžasným spôsobom, že sme úplne onemeli. Je to veľká osobnosť a za to, že sa zahodila s naším bezvýznamným súborom, jej patrí veľká vďaka,“ uviedli členovia kapely.

Okrem Baez si prizvali na album aj ďalších hostí, ich mená však zatiaľ neprezradili. Počas roka plánujú Monkey Business nakrútiť a zverejniť päť videoklipov a tiež absolvujú turné, na ktoré v lete nadviažu vystúpeniami na niektorých festivaloch.

Prvou z 15 zastávok turné bude Brno, kde sedemčlenná kapela zahrá už 1. marca. Pražskému publiku nový album predstavia 23. mája, pričom na tomto koncerte navyše oslávia 13. výročie vzniku skupiny.

Kapelu Monkey Business tvoria od začiatku jej pôsobenia na hudobnej scéne Matěj Ruppert a Tonya Graves (spev), ďalej Roman Holý a Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (basgitara), Oldřich Krejčoves (gitara) a Martin Houdek (bicie).

Debutovali v roku 2000 albumom Why Be In When You Could Be Out, po ktorom nasledovali Save The Robots (2001), Resistance Is Futile (2003), Kiss Me On My Ego (2005), Objects Of Desire And Other Complications (2007) a Twilight Of Jesters? (2009).

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz.

Tracklist albumu Monkey Business – Happiness Of Postmodern Age:

01 Up To Speed Now

02 Your Girl Looked Like Bill Ward On The Cover Of Sabotage

03 Banging On The Drum

04 The Ferry Tales

05 Heartburn

06 German Party

07 Realistic Romantics

08 My First Daimler

09 Happiness Of Postmodern Age

10 Midlife Punk´s Dilemma

11 Rockin´ At The Lobby Bar

12 Diamonds And Rust

13 The Ferry Tales (Kraak And Smaak Remix)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom