Na Slovensko prídu stovky vojakov, cvičiť budú i Američania

Žilinský 5. pluk sa pripravoval na boje v Afganistane
Vojaci žilinského 5. pluku špeciálneho určenia majú za sebou ďalšiu z etáp prípravy na júnové nasadenie do operácie ISAF v Afganistane, ktorú absolvovali spoločne s desiatkou príslušníkov špeciálnych síl USA. Počas troch rotácii v Afganistane už žilinskí \\ Foto: SITA/Ozbrojené sily SR

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Vláda odsúhlasila účasť slovenských vojakov na viacerých cvičeniach v prvom polroku a zároveň súhlasila s účasťou vojakov iných krajín na cvičeniach na Slovensku.

Podľa predloženého materiálu napríklad do 150 slovenských vojakov sa v Českej republike v júni zúčastní na nadnárodnej príprave jednotiek deklarovaných ako zálohy pre misiu ALTHEA v Bosne a Hercegovine. Do stovky slovenských vojakov sa zúčastní v Poľsku v máji na ostrých streľbách na vzdušné ciele so stíhačkami MiG 29.

Na Slovensko by mali prísť cvičiť americkí, poľskí, maďarskí, českí, rakúski, chorvátski či belgickí vojaci. Pôjde o cvičenia ženistov, potápačov, chemikov, ale napríklad aj o precvičovanie postupov pri riešení neštandardných situácií vo vzdušnom priestore. Na Slovensko prídu cvičiť vojaci aj na leteckom simulátore Mi-17 a leteckom simulátore MiG-29.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily Slovenskej republikyVláda SR