Na Zemníku pretekali po 30 rokoch, Tarr s Vlčekom dominovali

Slovensko má zlato, kanoisti Vlček a Tarr vyhrali ruské MS
Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček (vpravo) a Juraj Tarr sa stali majstrami sveta v K2 mužov na 1000 metrov. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – V sledovanom súboji dvoch štvorkajakov v rámci internej kvalifikácie na tohtoročné majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v Miláne (19. – 23. 8.) uspela v sobotu na kilometrovej trati na Zemníku pri bratislavských Jarovciach posádka Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka.

Ambiciózny štvorkajak, ktorý má dostatok skúseností, zdolal doterajšie domáce jednotky Mareka Krajčoviča, Mateja Micháleka, Gábora Jakubíka a Viktora Demina a zamotal hlavu zostavovateľom reprezentačného výberu pre svetový šampionát.

Majstri sveta v K2 Juraj Tarr s Erikom Vlčekom v sobotu potvrdili svoju neotrasiteľnú pozíciu na Slovensku aj triumfom na tisícke v K2. Matej Rusnák sa vrátil na pozíciu jednotky v C1 na 1000 metrov, na tohtoročných ME v Račiciach na kilometri reprezentoval Slovensko Rastislav Kohút, ktorý na Zemníku skončil tretí.

Kvalifikačné preteky na Zemníku mali historický rozmer. Boli prvou oficiálnou súťažou na reprezentačnej úrovni na tomto 2,2 kilometre dlhom kanáli po 30 rokoch čakania.

„Stále sme v provizórnom režime, takpovediac v testovacej prevádzke, ale všetky prípravné práce, ktoré sme už urobili, nám dovolili konečne usporiadať kvalifikačné preteky na domácej pôde v regulárnych podmienkach a nemusíme cestovať do Račíc,“ povedal generálny sekretár Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Boris Bergendi.

Výsledky – kvalifikačné preteky na Zemníku:
Muži – 1000 m:

K4: 1. Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka 2:55,402, 2. Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin (všetci ŠKP Bratislava) 2:56,382

K2: 1. Juraj Tarr, Erik Vlček 3:18,716, 2. Gábor Jakubík, Marek Krajčovič 3:20,296, 3. Tibor Linka, Denis Myšák (všetci ŠKP Bratislava) 3:22,376

C1: 1. Matej Rusnák 3:58,430, 2. Vincent Farkaš 4:01,450, 3. Rastislav Kohút (všetci Dukla Trenčín) 4:09,750

C2: 1. Jakub Ďuriš, Michal Ďuriš (Dukla Trenčín) 3:54,317, 2. Roland Fekete, Adam Gavenda (Dukla Trenčín) 3:55,157

Muži – 200 m:

K1: 1. Miroslav Zaťko 36,362, 2. Ľubomír Beňo (obaja Dukla Trenčín) 37,062, 3. Tibor Linka (ŠKP Bratislava) 37,202

K2: 1. Ľubomír Beňo, Miroslav Zaťko (Dukla Trenčín) 32,857, 2. Tibor Linka, Denis Myšák (ŠKP Bratislava) 34,817, 3. Eduard Rebro, Daniel Szokol (Piešťany/Komárno) 35,317

C1: 1. Ľubomír Hagara (Dukla Trenčín) 41,636, 2. Anton Grassl (Komárno) 43,156, 3. Matej Rusnák (Dukla Trenčín) 43,856

Ženy – 200 m:

K1: 1. Martina Kohlová 41,670, 2. Ivana Kmeťová (obe ŠKP Bratislava) 42,110, 3. Lucia Mištinová (Nováky) 45,030

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denis MyšákErik VlčekGábor JakubíkIvana KmeťováJuraj TarrĽubomír HagaraMarek KrajčovičMartina KohlováMatej RusnákMichal ĎurišTibor Linka