Allegiant Air zrejme zaplatí pokutu, motor lietadla produkoval horúcejšie výfukové plyny

Allegiant Air
Foto: SITA/AP

WASHINGTON 16. júna (WebNoviny.sk) – Americký Federálny letecký úrad (FAA), ktorý je regulačným úradom pre letovú bezpečnosť, navrhol uloženie pokuty spoločnosti Allegiant Air v sume 715 tis. USD.

Postup schválil aj federálny úrad

Úrad uviedol, že nízkonákladová letecká firma nezabezpečila riadnu opravu motora, ktorý produkoval horúcejšie výfukové plyny, ako je zvyčajné. Incident sa stal v apríli 2018, pričom išlo o lietadlo McDonnell-Douglas MD-88, ktoré však spoločnosť Allegiant medzitým vyradila z prevádzky.

Prepravca Allegiant uviedol, že dodržal postup navrhnutý firmou McDonnell-Douglas, ktorá je teraz súčasťou spoločnosti Boeing Co., pričom tento postup schválil aj FAA.

Pokuta je neprimeraná

Riešenie prípadu „neohrozilo bezpečnosť nášho lietadla ani našu prevádzku“, uviedla Sonya Padgettová, hovorkyňa leteckej spoločnosti.

„Sme presvedčení, že navrhnutá pokuta je neprimeraná,“ dodala. Spoločnosť Allegiant, ktorá sídli v Las Vegas, má 30 dní na to, aby odpovedala na obvinenia zo strany FAA. Leteckým spoločnostiam sa často darí vyrokovať zníženie navrhovanej pokuty.

(1 EUR = 1,1265 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sonya Padgettová