Arriva dostala ultimátum, Bratislavskému kraju má predstaviť riešenie situácie v prímestskej doprave

Autobus, Arriva

Nový autobusový dopravca v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) Arriva má v piatok predložiť kraju výsledky a predstaviť riešenie situácie s prímestskou dopravou.

Spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá od 15. novembra zabezpečuje regionálne autobusové spoje v kraji, ohlásila na začiatku prevádzky významné výpadky spojov.

Dopravca má preukázať citeľné zlepšenie

„BSK preto požiadal dopravcu o urýchlenú a okamžitú nápravu. Dnes (26. novembra pozn. redakcie) uplynie termín, dokedy má Arriva preukázať citeľné zlepšenie,“ pripomenula hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Požiadavky kraja sa týkajú prírastku vodičov, plánu optimalizácie dopravnej obslužnosti, ako aj schopnosti zabezpečiť ju. Samospráva žiada, aby obyvatelia kraja mali zabezpečenú dopravu na území BSK.

Podklady dokladujúce posun

Spoločnosť Arriva avizovala, že k piatku predloží všetky požadované podklady, ktoré zdokladujú posun. Samosprávny kraj spolu s analytikmi z Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) počas víkendu predložené dáta skontroluje a začiatkom budúceho týždňa bude informovať verejnosť o svojich zisteniach, ako aj o ďalšom postupe.

„Od štvrtka 25. novembra spoločnosť Arriva zabezpečuje dopravnú obslužnosť aj mikrobusmi. K piatku sa to týka siedmich obehov vozidiel v okresoch Senec a Pezinok, ktoré sú najviac postihnuté výpadkami spojov,“ ozrejmil BSK.

Nasadili aj mikrobusy

Náhradné spoje premávajú napríklad po trasách liniek 610 (Bratislava – Ivanka pri Dunaji – Zálesie – Malinovo) alebo 620 (Bratislava – Ivanka pri Dunaji – Bernolákovo – Nová Dedinka – Tureň – Senec).

Mikrobusy zaradil dopravca aj na trasu medzi Sencom a Tomášovom cez Veľký Biel a Novú Dedinku. V okrese Pezinok ide o spoje medzi Vištukom, Šenkvicami a Modrou, a tiež medzi Pezinkom a Bratislavou cez Chorvátský Grob a Slovenský Grob.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Forman
Firmy a inštitúcie ArrivaBSK Bratislavský samosprávny kraj