Autobusová stanica v Levoči prešla zásadnou rekonštrukciou, mesto ju cestujúcim sprístupní už o pár týždňov

Autobusová stanica Levoča
Autobusová stanica v Levoči pred rekonštrukciou. Foto: ilustračné, imhd.sk

Zrekonštruovanú a zmodernizovanú autobusovú stanicu v Levoči by mali pre verejnosť sprístupniť približne v polovici júna. S prácami na obnove začali vlani v septembri, pôvodne na ňu malo ísť 100-tisíc eur z nenávratného finančné príspevku a rozpočtu mesta.

Stanica v „novom šate“

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol primátor Levoča Miroslav Vilkovský, nárast cien materiálov ovplyvnil aj tento projekt, investičná akcia sa napokon predražila o 20-tisíc eur, ktoré mesto uhradilo zo svojho rozpočtu.

Mesto získalo na projekt „Rekonštrukcia a modernizácia autobusovej stanice v Levoči“ príspevok v rámci výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorú vyhlásilo občianske združenie MAS LEV. Levoča sa podieľala na realizácií projektu päťpercentným spolufinancovaním.

Budova prešla celkovou rekonštrukciou aj dispozičnými zmenami. V rámci projektu budovu zateplili, vymenili okná, zrekonštruovali sociálne zariadenia, kde sa vytvoril priestor aj pre imobilných.

Lepšie zázemie pre vodičov

Nové sú podľa mesta aj povrchové úpravy, vnútorné rozvody elektriny, vodovod a kanalizácia. Objekt je monitorovaný kamerovým systémom.

„Budova už vyzerala veľmi zle. Teraz je tam aj zázemie pre vodičov autobusov, tiež zázemie napríklad na vybavenie si čipových kariet. Pribudla elektronická tabuľa s cestovným poriadkom, ktorá budú zobrazovať aj prípadné meškanie spojov,“ dodal Vilkovský.

Vo vnútri sú umiestnené nové lavičky, vstup je bezbariérový. Okolo budovy sa realizovala aj nová asfaltová povrchová úprava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Vilkovský