Bratislavské Nové Mesto spustí regulované parkovanie v októbri, v Petržalke obnovili kontroly

BRATISLAVA: Parkovacia politika pre rezidentov
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Bratislavské Nové Mesto spustí pilotný systém rezidenčného parkovania v októbri tohto roka. Na dnešnom zasadnutí to schválili poslanci miestneho zastupiteľstva. V zmysle všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mestskej časti malo byť regulované parkovanie v Novom Meste spustené 1. mája.

„V dôsledku pandémie sa však všetky projekty posúvajú, preto navrhujeme termín 1. októbra 2020,“ uviedol zástupca starostu Stanislav Winkler.

Miestni poslanci tiež schválili zmenu v nariadení, ktorou sa zo spôsobov platby za hodinové parkovanie vylučujú parkomaty.

Naďalej tak zostane možnosť platby za parkovanie prostredníctvom sms správy a mobilnej aplikácie.

V Petržalke obnovia kontroly

V mestskej časti Petržalka sa do parkovacieho systému doposiaľ zaregistrovalo už 28-tisíc obyvateľov a takmer 32-tisíc vozidiel.

Najväčšia mestská časť začiatkom roka pozastavila kontroly parkovania, tento týždeň ich však znova spustila.

„Tým, že kontroly neprebiehali dlhšiu dobu, mestská časť ich zatiaľ vykonáva vo vlastnej réžii a neoprávnene parkujúcich vodičov upozorňuje prostredníctvom letákov. Kontroly sa sprísnia po zapojení mestskej polície,“ uvádza Petržalka.

Pokračujú s vyznačovaním parkovacích miest

Okrem kontroly vozidiel plánuje mestská časť spustiť aj ďalšiu fázu značenia parkovacích miest.

„Doteraz sa ich podarilo vyznačiť celkovo 5 532 v časti Dvory a Lúky. Od pondelka 18. mája sa začali značiť parkoviská v lokalite Lúky I, III, IV a VI,“ uviedla mestská časť.

Samospráva bude zverejňovať harmonogram značenia vopred na webovej stránke a sociálnych sieťach.

Celomestská parkovacia politika má v hlavnom meste začať platiť od 1. januára 2021. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka v novembri minulého roka a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov.

Viac o téme Koronavírus

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom