Cesta v Michaľanoch bola v dezolátnom stave, Košický kraj do opravy investoval desaťtisíce eur

asfalt, oprava ciest
Foto: ilustračné, Getty Images.

Košický samosprávny kraj (KSK) opravil kilometer dlhý úsek cesty v obci Michaľany v Trebišovskom okrese. Oprava si vyžiadala 120-tisíc eur, ktoré župa financovala zo svojho rozpočtu.

Okrem nového asfaltu prešiel opravou aj most a vymenili priepusty. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.

Pokračujeme v napĺňaní stanovených cieľov zrekonštruovať zanedbané cesty v kraji. Táto komunikácia prešla naposledy väčšou opravou v roku 1993, takže urgentne potrebovala nový asfaltový koberec. Verím, že jej opravou sa opäť o čosi zvýši bezpečnosť na našich cestách a prispeje to aj k rozvoju turizmu v tejto lokalite,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Opravovaná nebola 26 rokov

Cesta v smere od Lastoviec cez intravilán obce Michaľany až po križovatku Kazimír – Luhyňa bola dlhodobo v dezolátnom stave, opravovaná nebola 26 rokov.

Problémy spôsobovali hlavne časté záplavy, ktoré boli spôsobené zlým odvodnením cesty. K lokálnemu zaplavovaniu dochádzalo najmä na hlavnej križovatke v obci. Vodičov potrápili aj výtlky či pokles vozovky.

Rekonštrukciu tejto cesty bolo potrebné urobiť už dávno. Sme radi, že sa vďaka Košickému samosprávnemu kraju konečne zrealizovala, pretože cítime zodpovednosť voči obyvateľom Michalian a okolitých obcí. Vynovená komunikácia je prínosom aj pre turistov,“ povedal starosta obce Michaľany Zoltán Tarbaj.

Opravia aj ďalšie cesty

V opravách ciest na Zemplíne chce Košický kraj pokračovať. V letných mesiacoch by sa mala začať napríklad oprava cesty medzi obcami Bajany a Lekárovce, medzi Vyšným a Nižným Nemeckým, cesty v intravilánoch obce Závadka, mesta Veľké Kapušany či v obci Lesné.

Okrem toho štartujeme aj ďalšie projekty opráv ciest, na ktoré získal kraj peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu. Rekonštrukcie sa dočká takmer osem kilometrov dlhý úsek medzi Michalovcami a Sobrancami či o kilometer dlhší úsek vedúci od Michaloviec cez Veľké Kapušany až po Kráľovský Chlmec. Celkovo by sme na Zemplíne mali v najbližších týždňoch opraviť viac ako 22 kilometrov ciest,“ informoval Trnka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)