Diaľničiari by mali podpísať zmluvu so zhotoviteľom druhej časti R2 pri Košiciach už o týždeň

Podpis
Foto: ilustračné, pixabay.com

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) budúci týždeň podpíše zmluvu so zhotoviteľom druhej časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany.

Na spoločnom brífingu s primátorom Košíc Jaroslavom Polačekom a predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom o tom v Košiciach informoval minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Stavenisko by mohli odovzdať už na jeseň

„Toto je dlho očakávaný krok. Táto výstavba bude prekračovať programové obdobie, koniec roka 2023, čiže je pravdepodobné, že tento projekt budeme fázovať, ale to nič nemení na tom, že sa z toho veľmi tešíme. Predpokladám, že stavenisko odovzdáme ešte na jeseň tohto roku,“ uviedol Doležal.

Ako ďalej dodal, zároveň s podpisom zmluvy sa bude podpisovať aj financovanie tohto projektu z eurofondov. Ak sa projekt nestihne dokončiť v tomto programovom období, čiže do konca roka 2023, bude podľa Doležala doplatený z nového programového obdobia.

Úsek R2 postaví skupina firiem Eurovia

Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila súťaž na zhotoviteľa druhej časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany ešte v decembri 2018. Ponuky v súťaži s predpokladanou hodnotou zákazky 138 miliónov eur bez DPH predložilo pôvodne sedem uchádzačov, pričom tri boli vylúčené.

Najnižšiu cenu navrhlo taliansko-slovenské združenie v zložení INC, Cesty SK a Cedis, a to 123,6 milióna eur bez DPH. NDS však tohto uchádzača vlani v septembri vylúčila.

Úsek R2 by tak mala postaviť skupina firiem Eurovia SK a Eurovia CZ s druhou cenovou ponukou 132,6 milióna eur bez DPH. Začiatok stavebných prác je plánovaný tento rok, pričom výstavba by mala trvať tri roky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJaroslav PolačekRastislav Trnka
Firmy a inštitúcie Eurovia CZEurovia SKKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)