Diaľnicu D1 v okolí Liptovského Mikuláša opravia, vodičov čakajú dopravné obmedzenia

oprava ciest, údržba
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 14. júna (WebNoviny.sk) – Motoristi musia počítať s dopravnými obmedzeniami od začiatku budúceho týždňa pre opravy vozovky diaľnice D1 na viacerých úsekoch v okolí Liptovského Mikuláša.

Práce budú v prípade priaznivého počasia trvať mesiac v troch termínoch. „Opravy budú pozostávať z odstránenia pôvodných vrstiev vozovky a následnej pokládky asfaltových vrstiev,“ poznamenala Michalová.

Oprava je rozdelená do štyroch etáp

Prvé obmedzenie dopravy na liptovskej časti D1 bude od pondelka 17. júna do piatka 28. júna na úseku križovatky Liptovský Mikuláš a zjazdovej vetve Liptovský Mikuláš/Ivachnová vrátane pripájacieho pruhu.

Oprava vozovky je rozdelená do štyroch etáp, pričom počas prvej až tretej etapy bude opravená križovatka a následne v štvrtej etape zjazdová vetva. Doprava bude vedená vo voľných jazdných pruhoch,“ uviedla hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. Michaela Michalová.

Obmedzenia budú platiť aj v júli

Opravy budú pokračovať od 1. júla (pondelok) do 6. júla (sobota) na úseku ľavého jazdného pásu D1 v kilometri 272,6 – 271,6. „Doprava bude presmerovaná do jedného jazdného pruhu,“ dodala Michalová.

Tretí termín obmedzenia je plánovaný od 8. júla (pondelok) do 18. júla (štvrtok) na úseku ľavého jazdného pásu v kilometri 262 – 260. Motoristi budú môcť využívať jeden jazdný pruh.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom