NDS vybrala zhotoviteľa protihlukovej steny diaľnice D2 pri Jarovciach, Strabag navrhol najnižšiu cenu

Triblavina, Diaľnica D1

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vybrala zhotoviteľa protihlukovej steny na časti diaľnice D2 v bratislavskej mestskej časti Jarovce.

Spoločnosť Strabag, s. r. o., má zabezpečiť vybudovanie protihlukovej steny, ako aj vypracovanie projektovej dokumentácie a súvisiace činnosti spolu takmer za 2,1 mil. eur bez DPH do októbra 2022. Vyplýva to z uzavretej zmluvy o dielo a jej príloh v centrálnom registri zmlúv.

Zníži hlukovú záťaž

Protihluková stena má podľa NDS znížiť hlukovú záťaž priľahlej zástavby v Jarovciach nachádzajúcich sa na ľavej strane diaľnice D2 v smere z Bratislavy do Maďarska.

Pre zvyšujúcu sa intenzitu dopravy na D2 sú prekročené prípustné hodnoty hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí. Samotná protihluková stena by mala stáť 1,5 mil. eur bez DPH, projektová dokumentácia 207 tis. eur.

Navrhli najnižšiu cenu

Súčasťou stavby je demolácia súčasného a výstavba nového oplotenia, úprava plôch pre zariadenie staveniska, preložka kábelového vedenia vysokého napätia, ako aj úprava nespevnenej krajnice, montáž zvodidiel, spätná rekultivácia dočasných záberov a vegetačné úpravy.

NDS zadala zákazku vybranému zhotoviteľovi podľa výsledkov verejného obstarávania formou výzvy na predkladanie ponúk vyhlásenej v januári tohto roka. Predpokladaná cena prác plánovaných na 425 dní bola zhruba 4,1 mil. eur bez DPH. Spomedzi troch uchádzačov Strabag navrhol najnižšiu cenu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)Strabag