Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover čoskoro rozbehne dvojzmennú prevádzku

NITRA: Jaguar Land Rover
Jaguar Land Rover v Nitre Foto: SITA/Martin Havran

Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover bude od pondelka 1. júna 2020 vyrábať modely Land Rover Defender a Discovery v dvojzmennej prevádzke. „Jednotlivé tímy od 18. mája v jednozmennej prevádzke opätovne úspešne rozbehli výrobu v nových podmienkach ochrany zdravia v súvislosti s preventívnymi opatreniami pred Covid–19. Pozorne sledujeme vývoj situácie ohľadne pandémie a výrobu rozbiehame postupne, keďže približne dve tretiny showroomov zostávajú vo svete naďalej zatvorené,“ uviedla manažérka fabriky pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Automobilka dočasne pozastavila výrobu ešte 20. marca.

Jaguar Land Rover vykonal v Nitre hodnotenie nových rizík v rámci bezpečnostného protokolu a zaviedol súbor opatrení na ochranu zdravia zamestnancov.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

V závode aj na priľahlých plochách platia podľa Remenárovej prísne hygienické opatrenia, prebieha dezinfekcia a čistenie vonkajších aj vnútorných priestorov, vrátane výrobných liniek.

Na povinnosť dodržiavať dvojmetrovú vzdialenosť upozorňuje špeciálne značenie.

V areáli závodu sú nainštalované termokamery a meranie teploty sa uskutočňuje aj priamo počas práce.

Zmenou prešli aj priestory jedální, kde sú nainštalované priehľadné plastové oddeľovače pri stoloch. Naďalej platí prísna regulácia návštev v závode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre