Z Bratislavy sa dá opäť lietať do Dubaja, pravidelnú linku začal prevádzkovať Smartwings

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave má opäť priame letecké spojenie s Dubajom v Spojených arabských emirátoch (SAE). Pravidelnú linku začala prevádzkovať najväčšia česká letecká spoločnosť Smartwings. Počas zimnej letovej sezóny bude fungovať raz týždenne s lietadlom Boeing B737 MAX 8.

Prvý let odštartoval z bratislavského letiska do Dubaja v nedeľu ráno. Pravidelnú linku zo slovenskej metropoly do najväčšieho mesta a hlavného obchodného centra SAE pred začiatkom pandémie koronavírusu zabezpečovala spoločnosť flydubai z emirátov, ale doposiaľ ju neobnovila.

Obľúbená destinácia Slovákov

Dubaj patrí medzi Slovákmi k obľúbeným turistickým cieľom, podľa bratislavského letiska o tom svedčí veľký záujem o letenky po uvoľnení obmedzení na hraniciach.

„Zároveň je ideálnym prestupovým bodom pri dlhých cestách do Ázie alebo na ostrovy v Indickom oceáne. Cestujúci tak budú mať priamym letom z Bratislavy na dosah exotickú dovolenku a zároveň získajú možnosť navštíviť svetovú výstavu Expo Dubaj,“ informoval hovorca Letiska M. R. Štefánika Matúš Hrabovský.

Expo v Dubaji aj so slovenskou expozíciou trvá od začiatku októbra tohto roka do konca marca budúceho roka, pôvodne sa malo konať pred rokom, ale pre pandémiu ho preložili.

Ideálne mesto na prestup

„Dubaj patrí dlhodobo medzi najvyhľadávanejšie destinácie,“ potvrdil obchodný riaditeľ Smartwings Peter Šujan. Letisko v Dubaji je jedno z najrušnejších na svete, cestujúci ho môžu využiť na prestup, napríklad pri letoch na ostrovy Maldivy, Maurícius, Seychely, či do Maskatu, Kolomba, Bombaja, Bangkoku alebo Phuketu.

Smartwings bude z Bratislavy počas zimného letového poriadku od konca októbra 2021 do konca marca 2022 prevádzkovať okrem pravidelnej linky do Dubaja aj charterové lety do letoviska Salalah v Ománe a do egyptskej Hurghady.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Hrabovský
Firmy a inštitúcie FlydubaiLetisko M. R. ŠtefánikaSmartwings