Štátne Lesy nemajú funkčnú dozornú radu ani jej predsedu, ministerstvo situáciu stále rieši

Mičovský, Vigoda, Tomčík
Zľava: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský, generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR Matej Vigoda, a generálny riaditeľ Sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva MPRV SR Michal Tomčík. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher


Členovia Dozornej rady štátneho podniku Lesy SR vyzývajú ministra pôdohospodárstva SR Jána Mičovského na sfunkčnenie dozornej rady podniku. Rada totiž pre nízky počet členov nie je uznášaniaschopná a dochádza tak k porušovaniu zákona o štátnom podniku.

Navyše táto rada stále nemá zvoleného ani svojho predsedu. Informoval o tom v utorok člen Dozornej rady š.p. Lesy SR Igor Viszlai. Ten spoločne s ďalšími tromi členmi rady ešte 16. októbra poslal otvorený list na ministerstvo pôdohospodárstva a generálnemu riaditeľovi štátneho podniku Lesy SR s požiadavkou, aby situáciu vyriešili.

„Sme volení zástupcovia zamestnancov podniku a delegovaný zástupca odborovou organizáciou a nie je nám ľahostajné, že dozorná rada ako taká si nevie a nemôže plniť povinnosti, ktoré jej zo zákona o štátnom podniku a zo štatútu dozornej rady vyplývajú,“ ozrejmili členovia rady.

Ministerstvo pôdohospodárstva v reakcii na výzvu dozornej rady uviedlo, že situáciu rieši, pričom minulý týždeň uspel jeden uchádzač na člena rady a výberové konanie na predsedu bolo neúspešné.

„V najbližších dňoch budú vyhlásené výberové konania na predsedu a aj na ďalších troch členov rady,“ reagovala hovorkyňa agrorezortu Anežka Šrojta Hrdá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anežka HrdáIgor ViszlaiJán Mičovský
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR