Voči Kvietikovi má byť vznesené ďalšie obvinenie, údajne zobral vysoký úplatok

Sud
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Voči finančníkovi Martinovi Kvietikovi má byť vznesené ďalšie obvinenie. Ako priblížil spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, polícia prišla pri vyšetrovaní kauzy Dobytkár na zistenia, že Kvietik mal údajne za vybavenie miliónovej agrodotácie pre istú spoločnosť zobrať úplatok 180-tisíc eur.

Táto spoločnosť najskôr agrodotáciu od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) nezískala, no dostala sa na zoznam takzvaných „podčiarových osôb“, ktoré neuspeli so svojimi projektami. Martin Kvietik však podľa vyšetrovateľov vybavil konateľovi danej spoločnosti agrodotáciu v sume milión eur.

Portál noviny.sk zistil, že úplatok pre vybavenie dotácie zabezpečoval advokát Ján G., svedok v kauze Dobytkár. Z jeho výpovedí zo začiatku februáru 2021 vyplýva, že zhruba pred štyrmi rokmi ho oslovil Martin Kvietik s tým, či pozná podnikateľa istej spoločnosti. O ňom kvietik vedel, že neuspel samožiadosťou o dotácie údajne na budovanie lesnej cesty. Finančník so svojimi ľuďmi mu tak chcel pomôcť so zaplatením provízie.

Noviny.sk dopĺňajú, že z výpovede ďalšieho svedka vyplýva, že samotný Martin Kvietik síce údajne úplatok zobral a dotáciu aj cez svojich ľudí mal zaistiť, avšak podnikateľovi nastali problémy. Podľa tvrdení korunného svedka v kauze Dobytkár, bývalého riaditeľa sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR, mala mať firma problémy so zamestnávaním „na čierno“. Konateľ spoločnosti si tak vyplatený úplatok vraj žiadal od sprostredkovateľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Kvietik
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra