Máte podozrenie na páchanie envirokriminality? Nahlásiť to môžete na novom čísle Zelenej linky

smartfón, telefón, mobil
Foto: ilustračné, Getty Images

Zelená linka na nahlasovanie envirokriminality má nové telefónne číslo. Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP).

Občania, ktorí budú chcieť bezplatne nahlasovať podozrenie zo spáchania trestných činov alebo priestupkov proti životnému prostrediu tak budú môcť odteraz urobiť na telefónnom čísle 0800 144 440.

Linku na nahlasovanie envirokriminality spustilo MŽP v testovacej prevádzke 5. júna 2020 pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia. Aktuálnou zmenou telefónneho čísla tak Zelená linka prejde do riadnej prevádzky.

Na tlačovej konferencii 19. júna minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) oznámil, že Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) na základe podnetu občana začala s kontrolou dodržiavania predpisov pre odpadové hospodárstvo v areáli bratislavských závodov Istrochem.

V piatok 26. júna Budaj informoval, že bezplatnú telefonickú linku občania využívajú a MŽP od nich pravidelne dostáva podnety, ktoré bude ministerstvo v spolupráci so SIŽP preverovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Budaj
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRSIŽP Slovenská inšpekcia životného prostredia