Návrh na odvolanie ministra Richtera je podľa premiéra Fica smiešna hra opozície

Ján Richter, Robert Fico
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter a predseda vlády SR Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Návrh na odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera je podľa premiéra Roberta Fica klasické zneužívanie inštitútu odvolávania zo strany opozície.

Ako vyhlásil na tlačovej besede, minister Richter má jeho absolútnu dôveru. Takéto smiešne hry opozície nemieni rešpektovať a bolo by najsprávnejšie nezúčastňovať sa na takomto divadle, nech si rozprávajú koľko chcú.

Ficova kritika Kollára a Galka

Fico uviedol, že pod návrhom na odvolanie Richtera je podpísaný aj Boris Kollár a Ľubomír Galko, čo mu pripadá smiešne.

Spýtal sa či „mafián, kamaráta všetkých mafiánov na svete, pravdepodobne obchodníka s drogami, a už nechcem povedať čo, s mladými dievčatami, má byť nejaký etalón morálky“. Na margo Galko uviedol, že je to človek, ktorý odpočúval ešte aj kamionistu a všetky svoje sekretárky.

Podľa ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka sa o osude ministra práce Jána Richtera na dnešnom rokovaní vlády nehlasovalo, ale pozícia vlády bola jednomyseľne akceptovaná. Povedal to pre médiá po rokovaní kabinetu.

„Na vláde sa hlasuje výnimočne. Ja si osobne pamätám, že sa hlasovalo, iba keď som bol prvýkrát ministrom vo vláde s SNS a HZDS. V minulom volebnom období sa nehlasovalo ani raz a ani teraz v tomto období,“ priblížil minister. Podľa Lajčáka predseda vlády Robert Fico iba skonštatoval, že materiál bol schválený.

Ministri SNS sa zdržali hlasovania

Ministerka pôdohospodárstva za SNS Gabriela Matečná pred stredajším rokovaním vlády avizovala, že ona a minister obrany Peter Gajdoš sa pri hlasovaní o ministrovi práce Jánovi Richterovi zdržia.

Vláda totiž v stredu zaujala postoj k opozičnému návrhu na vyslovenie nedôvery Richterovi. Koaličná SNS má výhrady k práci tohto ministra. Matečná pre novinárov uviedla, že sa zdržia, lebo sa tak dohodli. Ako budú o návrhu hlasovať poslanci národniarov vo štvrtok na mimoriadnej schôdzi, Matečná nevedela.

Mimoriadna schôdza sa začne v parlamente vo štvrtok. Opozícia ja presvedčená, že Richter je nekompetentný minister, ktorý permanentne a systematicky poškodzoval najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a ak zostane vo funkcii, ohrozenie bude pretrvávať.

Podľa poslankyne NR SR za OĽaNO Anny Verešovej minister Richter zlyhal v najdôležitejšej úlohe, akú mal, a to v ochrane detí. „Po roku sme tam, kde sme boli pred rokom a pritom nedošlo k žiadnej zmene situácie. Najschopnejší minister strany Smer-SD má pri ochrane detí reakčný čas vyše 11 mesiacov,“ vyhlásila pri prezentovaní návrhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárGabriela MatečnáJán RichterĽubomír GalkoPeter GajdošRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana