Nora Mojsejová vyfúkla Lipšicovi názov strany

Nora mojsejova
Zakladateľka a jednotka na kandidátke, Nora Mojsejová na TB novovzniknutej strany Strana slobodného slova Nory Mojsejovej, na ktorej predstavitelia strany predstavili kandidátov do volieb 2012. Bratislava, 8. december 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Podnikateľka Nora Mojsejová pokazila plány Danielovi Lipšicovi. Kontroverzná Košičanka premenovala svoju Stranu Slobodného Slova Nory Mojsejovej na Novú väčšinu.

Informoval o tom portál TV Noviny.sk.

Práve tento názov chcel bývalý dlhoročný člen KDH použiť pre svoj novovznikajúci politický subjekt.

„Dnes som premenovala stranu Slobodné slovo Nory Mojsejovej na stranu Nová väčšina,“ povedala v telefonickom rozhovore pre TV Markíza a žartovne dodala: „Momentálne som nemala, čo robiť. Ja si môžem stranu premenovať každý pol rok.“

Neskôr však vysvetlil presnejšie svoje pohnútky. Dôvodom je práve Lipsicova snaha vytvoriť novú alternatívu pravicovým stranám.

„Politici, ktorí sú 22 rokov v jednej strane, nič sa im nepodarí, tak si zakladajú nové subjekty. Tomu chcem zabrániť“ uviedla pre TV Markíza.

Mojsejovú podľa vlastných slov nezaujíma, čo „si Lipšic myslí.“ Zároveň podotkla, že sa o slovenskú politiku bude naďalej zaujímať. „Všetko budem sledovať ako taká vrana,“ dodala na záver Mojsejová.

Daniel lipsic
Foto: SITA/Diana Černáková

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicNora Mojsejová