Novak Djokovič uspel v prvom zápase po dlhej prestávke

S. Wawrinka - N. Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič počas štvrťfinálového zápasu Australian Open, v ktorom prehral so Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom 6:2, 4:6, 2:6, 6:3, 7:9. Foto: SITA/AP

DUBAJ 25. februára (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič v utorok uspel vo svojom prvom singlovom zápase od 21. januára. Už Borisom Beckerom ako hlavným koučom namiesto Mariána Vajdu vedený 2. muž svetového rebríčka zvíťazil v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v Dubaji v SAE nad Uzbekom Denisom Istominom za 85 minút dvakrát 6:3.

Dvadsaťšesťročný Belehradčan dosiaľ naposledy hral vo štvrťfinále melbournských grandslamových Australian Open: prehral s neskorším šampiónom Stanislasom Wawrinkom zo Švajčiarska 7:9 v piatom sete. Teraz zužitkoval 3 z 12 brejkbalov, sám odvrátil všetky štyri hrozby straty podania, ktorým čelil.

Djokovič si v osemfinále zmeria sily so Španielom Robertom Bautistom-Agutom, ktorého zhodou okolností vyradil vlani v rovnakom dejisku v identickej fáze (6:1, 7:6 /4/). Srb je v Dubaji víťaz ročníkov 2009 – 2011 a 2013. Na aktuálnej edícii neuspel v 1. kole štvorhry.