November v kinách odštartuje pestrou päticou noviniek

Strom života
Foto: Film Europe

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Séria novembrových premiér odštartuje vo štvrtok päticou filmových noviniek. Štyri z nich uvedú do bežnej kinodistribúcie a piata pribudne do ponuky filmových klubov.

Podobenstvo Terrenca Malicka o hľadaní zmyslu života

Snímka Strom života režiséra a scenáristu Terrenca Malicka zaujala už v máji na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, kde získala prestížnu Zlatú palmu. Film je „veľkolepým eposom o hľadaní zmyslu života medzi dvoma brehmi rozumu a lásky, emócií a kamennej tváre, úzkosti a šťastia“.

Brad Pitt sa ako otec malého Jacka snaží vychovať zo svojho syna človeka pripraveného na akúkoľvek životnú situáciu. Chce z neho vychovať víťaza v každej životnej výzve, muža, ktorého nič a nikto nezlomí, a ktorý si dokáže neoblomne kráčať za svojim.

Keď Jack vyrastie (Sean Penn), uvedomuje si pohľad na svet, ktorý mu vštepila jeho mama – krásu života, ľahkosť duše a láskyplnú ochranu. Až keď na vlastnej koži zažije trpké skúšanie osudu, pochopí, že rozum aj cit majú v ľudskom živote svoje miesto a každý z nás sa musí naučiť oba harmonicky používať.

https://www.youtube.com/watch?v=izAYfGbi5_E

Tintin podľa Spielberga

Tintinove dobrodružstvá
Foto: ITAFilm

Príbeh filmu, ktorý sa inšpiroval obľúbenými príhodami knižného a komiksového hrdinu Tintina od belgického autora publikujúceho pod pseudonymom Hergé, sleduje osudy výnimočne zvedavého mladého reportéra Tintina a jeho verného psieho spoločníka Snowyho. Tí spoločne narazia na model lode, ktorá v sebe ukrýva nebezpečné tajomstvo.

Tintin, ktorý sa nevedomky zapletie do záhady starej niekoľko sto rokov, sa ocitne na muške zloducha Ivana Ivanoviča Sacharina, ktorý je presvedčený, že Tintin ukradol vzácny poklad spájaný so zákerným pirátom zvaným Červený Rackham. V sprievode svojho psa Snowyho, starého morského vlka – kapitána Haddocka a dvojice nešikovných detektívov Horváta a Horvátha precestuje Tintin krížom krážom celý svet snažiac dostať sa ako prvý na miesto posledného odpočinku lode Jednorožec – vraku, ktorý by vraj mal vo svojom vnútri ukrývať kľúč k obrovskému bohatstvu…a tiež prastarú kliatbu.

O réžiu nového spracovania Tintinových dobrodružstiev sa postaral Steven Spielberg, scenár napísali Steven Moffat, Edgar Wright a Joe Cornish. Do slovenských kín snímku uvedú v dabingu.

Justin Timberlake a jeho súboj s časom

Vymedzený čas
Foto: Bonton film

Sci-fi triler Vymedzený čas režiséra a scenáristu Andrewa Niccola prichádza do slovenských kín so sloganom Ži naveky. Alebo to aspoň skús. Snímka, v ktorej si zahrali Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Cillian Murphy alebo Johnny Galecki, sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď peniaze neznamenajú vôbec nič a platí sa časom. Ľudia, ktorí nezarábajú, neukradnú alebo nezdedia nejaký čas naviac, môžu žiť len do 25 rokov.

Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a iba tvrdá práca v továrni mu každý deň poskytne ďalší deň života. Rovnakému osudu čelí aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho iných ľudí v jeho okolí. Miestne gangy sú vždy pripravené kohokoľvek okradnúť, čo i len o pár hodín a pokojne tým ukončiť jeho život.

Jedného dňa Will pomôže pred jedným z týchto gangov uniknúť bohatému Henrymu, ktorý mu ako odmenu daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život skončiť. Willa následne obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako pokúsiť sa dokázať svoju nevinu. Vydáva sa preto na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde sa na rozdiel od Daytonu nikto nikam neponáhľa. Čas je tam totiž luxus, ktorý si môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov.

Ivana Chýlková ako žena, ktorá nestihla dospieť

Perfect Days
Foto: Garfield Film

Komédia Perfect Days českej režisérky a scenáristky Alice Nellis sa začína 44. narodeninami Eriky (Ivana Chýlková), ktorá dostane od svojej švagrinej detinskú pohľadnicu, od svojho exmanžela trápny odkaz v rádiu, od homosexuálneho kamaráta krém na vrásky a od svojej nevyspytateľnej matky (Zuzana Kronerová) striptéra. Aj tak ale v deň svojich narodenín napokon skončí sama.

„ Nechápem, ako môžem mať o rok 45 rokov, keď stále ešte neviem, čím chcem byť, keď vyrastiem,“ hovorí hlavná postava filmu Erika Oskarová, ktorá je hviezdou televíznej relácie „ Pred a Po“

Erika má takmer všetko – vlastnú šou, prestížny kadernícky salón, veľký byt s terasou a slobodu. S každým pribúdajúcim rokom však čoraz viac túži po vlastnom dieťati. Nastolí teda plán „ Dieťa“ a pustí sa do toho s rovnakým odhodlaním, s akým budovala svoj vlastný podnik aj svoje vlastné Ja. Niektoré veci sa ale nalinkovať nedajú, napríklad nečakané zoznámenie s mladým atraktívnym barmanom Adamom (Vojta Kotek).

V novom filme Toma Tykwera jedna láska nestačí

Tri
Foto: ASFK

Komediálna romantická dráma Tri svetoznámeho nemeckého režiséra a scenáristu Toma Tykwera od štvrtka obohatí ponuku slovenských filmových klubov.

Novinárka Hanna (Sophie Rois) a architekt Simon (Sebastian Schipper) tvoria úspešný pár žijúci v Berlíne v harmonickom zväzku, ktorý trvá už dvadsať rokov. Rôzne aférky, plánovanie dieťaťa a svadby, každodenné starosti i radosti mileneckého páru, to všetko majú za sebou. Až do okamihu, kedy do ich života vstúpi atraktívny Adam (Devid Striesow). Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svojich vzájomných citoch k Adamovi netušia.

Ľúbostný príbeh, v ktorom nechýba zmysel pre humor, nečakané zvraty a prekvapenia, je nakrútený s dynamikou a s citom pre výtvarnú stránku. Každá časť príbehu zapadá do dokonalej mozaiky, v ktorej sa osudy troch hlavných hrdinov spoja. Tom Tykwer aj vo svojom najnovšom filme rieši obľúbenú tému lásky, medziľudských vzťahov a dotýka sa nadčasových otázok života a smrti.

Informácie pochádzajú z webových stránok filmeurope.sk, bontonfilm.sk, www.itafilm.sk, www.garfieldfilm.sk a asfk.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alice NellisAmanda SeyfriedBrad PittJustin TimberlakeOlivia WildeSteven Spielberg