Obľúbeného herca Ľuba Romana už nebaví divadlo

Lubo roman
Ľubo Roman si momentálne naplno užíva nakrúcanie nového seriálu Kukučka. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský herec Ľubo Roman sa v súčasnosti nevenuje divadlu. „Divadlo teraz nerobím, mám také obdobie, že ma to až tak nebaví. Možno raz na niečo prídem a začnem to znovu robiť, ale zatiaľ asi nie,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

V živote umelca bývajú také obdobia, raz sa venujú tomu, raz tomu a ja som rád, že môžem teraz robiť práve to, čo robím,“ podotkol Roman, ktorý si momentálne naplno užíva nakrúcanie nového seriálu Kukučka.

Viacerým mladým hercom, s ktorými sa na pľace stretol, podľa neho veľmi chýba práve divadelný background. „Myslím, že mnohým, ktorí nemajú skúsenosti s divadlom, to pri práci v televízii chýba. Na výrobu seriálu býva totiž strašne málo času. Vyžaduje si to buď veľkú prípravu doma alebo veľkú pohotovosť – a tú herci získavajú práve na skúškach v divadle,“ uviedol známy umelec. Mladí herci by to podľa neho nemali vzdávať, keď hneď nedostanú angažmán v divadle. Aj seriál má totiž podľa Romana veľkú silu.

Povedal by som, že mnohí herci seriál podceňujú, neuvedomujú si, že práve vďaka seriálom ich vidí jeden a pol milióna ľudí a ak hrajú dobre a potom začnú pôsobiť v divadle, tak svojou popularitou tomu divadlu veľmi pomáhajú. Ľudia, ktorí toho herca poznajú z telky, sa totiž naňho prídu pozrieť aj naživo. A to divadlám na Slovensku veľmi pomáha. Sú to také spojené nádoby,“ dodal herec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom