Odsúdili mladíkov, ktorí napadli speváka Michala Hrůzu

Michal Hrůza
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) – Ostravský krajský súd v utorok vyniesol verdikt voči dvom mladíkom, ktorí vlani v júli napadli českého speváka Michala Hrůzu.

Devätnásťročného Patrika Kaifáša, ktorý 43-ročného speváka udrel päsťou do tváre, poslal súd na tri roky do väzenia. Jeho o rok starší bratranec Nikos Agoratsios, ktorý dal Hrůzovi ako prvý facku, dostal podmienečný trest a taktiež 2,5-ročný zákaz konzumácie alkoholu. Kaifáš musí okrem toho zdravotnej poisťovni a spevákovi zaplatiť odškodné 912-tisíc českých korún (v prepočte približne 33 300 eur).

K incidentu došlo 17. júla približne o 3:30 na Stodolnej ulici, kde sa Kaifáš s Agoratsiosom dostali do potýčky kvôli priateľke jedného z nich. Na mieste pritom boli aj ďalší ľudia vrátane Kaifášovej matky. V tom čase ulicou prechádzal Hrůza, ktorý mladíkov upozornil, aby sa upokojili, lebo inak zavolá políciu. Agoratsios mu následne dal facku, na čo spevák zareagoval vytiahnutím mobilu. Vtedy ho Kaifáš udrel päsťou do tváre.

Hrůza po údere spadol tak nešťastne, že temenom hlavy narazil na dlažbu. Spevák mal v tom čase v krvi 1,4 až 1,6 promile alkoholu, zatiaľ čo Kaifáš 2,23 promile. Agoratsios na súde vypovedal, že spevák bol opitý, správal povýšene a ponižoval ho.

Podobne vypovedali aj Agoratsiosovi príbuzní a známi, naopak iní svedkovia si spevákovo povýšené správanie sa nevšimli. Kaifáš uviedol, že si na celý incident nepamätá. Samotný Hrůza nevypovedal, pretože v dôsledku zranenia utrpel stratu pamäte. Agoratsios sa po vynesení rozsudku vzdal možnosti odvolania, Kaifáš si ponechal čas na rozmyslenie.

Video: Michal Hrůza – Zakázané uvolnění

Hrůza pri spomínanom incidente utrpel vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu. Po prebudení z umelého spánku sa jeho stav začal pomaly zlepšovať a následne ho previezli z Ostravy do rehabilitačného strediska v Prahe. Od septembra je v domácej starostlivosti, no podľa lekárov bude trvať ešte rok, než sa úplne uzdraví. Spevák má stále problémy s krátkodobou pamäťou, chodí preto na terapie. Vo štvrtok 19. marca odohral v Prahe svoj prvý koncert od útoku.

Michal Hrůza sa preslávil v kapele Ready Kirken, ktorú pomáhal zakladať v roku 1996. S formáciou vydal albumy Ready Kirken (1996), Vlny (2001), Čekal jsem víc (2002), Krasohled (2004) a Asi se něco děje (2006). Spevák a gitarista následne odštartoval sólovú kariéru a založil Kapelu Hrůzy, s ktorou už fanúšikom a fanúšičkám ponúkol štúdiovky Bílá velryba (2007), Napořád (2009), Noc (2012) a Den (2014). Pre kolegyňu Anetu Langerovú napísal hit Voda živá. Je aj autorom skladby Zakázané uvolnění (2014) pre rovnomenný film režiséra Jana Hřebejka.

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Hrůza