Ondřej Brzobohatý a Peter Cmorik rozfúkali klipom 'Vietor'

Ondřej Brzobohatý
Ondřej Brzobohatý s Petrom Cmorikom má spoločný klip. Foto: Benedikt Renč/ Supraphon 2014

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Český spevák Ondřej Brzobohatý a jeho slovenský kolega Peter Cmorik majú spoločný videoklip k piesni Vietor. V čiernobielej novinke je možné vidieť ako hudobníci prezentujú skladbu v nahrávacom štúdiu spoločne s kapelou. O réžiu sa postaral Benedikt Renč.

Skladba Vietor pochádza z debutového sólového albumu Identity, ktorý Brzobohatý vydal tento rok. „Pieseň Vietor už pri písaní vznikala ako špeciálny duet so slovenským spevákom. Premýšľal som, kto na Slovensku ako spieva a Peter Cmorik bol pre mňa ideálny. Má krásne zafarbený hlas so soulovým a súčasne trochu rockovým nádychom. Krásny protipól môjho hlasu. To ma bavilo,“ vyjadril sa interpret, ktorý v októbri odštartuje turné po Českej republike.

Video: Ondřej Brzobohatý a Peter Cmorik – Vietor

Ondřej Brzobohatý je český spevák, skladateľ, herec, moderátor a producent, ktorý sa narodil vo februári 1983 slovenskej herečke Hane Gregorovej a už zosnulému českému hercovi Radoslavovi Brzobohatému. V ostatnom období zaujal napríklad ako porotca talentovej šou X Factor. Nedávno sa predstavil ako predskokan na bratislavskom koncerte Jamieho Culluma.

Peter Cmorik po prvý raz zaujal verejnosť v roku 2006 v rámci účinkovania v druhej sezóne súťaže Slovensko hľadá SuperStar, ktorú napokon aj vyhral. V rovnakom roku vydal aj debutový album Nádherný deň. Na konte má tiež štúdiovky Žijem ako viem (2007), Jedno si želám (2009) a …O Tebe (2013). Niekoľkonásobný držiteľ Zlatého slávika v kategórii Spevák roka účinkuje tiež v muzikáloch.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z vydavateľstva Supraphon a z archívu agentúry SITA.

Ondřej Brzobohatý
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondřej BrzobohatýPeter Cmorik