Pápež František dostal od župana Viskupiča keramickú plastiku baziliky v Šaštíne, symbolizuje solidaritu i nádej

PÁPEŽ: Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii
Pápež František počas celebrovania svätej omše na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni v Šaštíne pri príležitosti celonárodnej púte k Sedembolestnej Panne Márii. Šaštín-Stráže, 15. september 2021. Foto: SITA/AP

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) daroval pápežovi Františkovi keramickú plastiku Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, ktorú ručne vyrobili klientky župného Centra sociálnych služieb v Rohove. Vysvetlil, že ide o symbol hodnôt solidarity, humanity a nádeje.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Odkaz hlavy cirkvi s aktivitami trnavskej župy v oblasti sociálnej starostlivosti spája práve ochrana slabších či núdznych. Informoval o tom v tlačovej správe odbor komunikácie TTSK.

Trnavský župan Jozef Viskupič (OĽaNO) vníma ako veľkú poctu možnosť privítať Svätého Otca.

„Stretnutie s pápežom Františkom vo mne zanechalo hlboký dojem. V mene obyvateľov Trnavského kraja som mu venoval reliéf s obrysom šaštínskej baziliky, ktorý vyrobili klietky nášho Centra sociálnych služieb v Rohove. Dar je okrem pamiatky na návštevu Trnavského kraja predovšetkým symbolom silného sociálneho cítenia s dôrazom na ľudskosť a porozumenie,“ priblížil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičPápež František
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)