Pellegrini si vie predstaviť, že by sedel vo vláde s Kiskom

Peter Pellegrini
Premiér Peter Pellegrini Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Ak strana Smer-SD na budúci rok vyhrá parlamentné voľby, bude sa Peter Pellegrini (Smer-SD) uchádzať o post premiéra.

Uviedol to v relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom. Zároveň potvrdil, že Robert Fico (Smer-SD) bude kandidovať z druhé miesta kandidátky.

O volebnej kandidátke strany Smer-SD

Predseda vlády SR súčasne v relácii vylúčil, že by v budúcnosti strana Smer tvorila akúkoľvek koalíciu s Ľudovou stranou Naše Slovensko Mariana Kotlebu.

„Ako volebný líder sa budem uchádzať o najvyššiu politickú funkciu. Ak by Smer-SD vyhral voľby, uchádzal by som sa teda o pozíciu premiéra. Na skladanie kandidátky je ešte čas a ešte budeme o tom diskutovať. Žiadna kontroverzná osoba na nej nebude, ale dnes tu nebudem kádrovať jednotlivé mená,“ povedal Pellegrini.

3x ÁNO

Pellegrini dostal aj tri otázky, na ktoré mohol odpovedať iba áno alebo nie. Vie si predstaviť, že by sedel v jednej vláde s exprezidentom Andrejom Kiskom.

Slovom áno odpovedal aj na otázku, či je Je Zuzana Čaputová dobrou prezidentkou. Áno odpovedal do tretice, a to na otázku, či by bol podnikateľ Marian Kočner vo väzení aj v prípade, ak by bol premiérom stále Fico.

Podozrenia voči sudcom a sudkyniam

Predseda vlády hodnotil aj podozrenia voči niektorým sudcom a sudkyniam, vrátane bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktoré vyplývajú z údajnej komunikácie obvineného podnikateľa Mariana K. cez aplikáciu Threema.

Pellegrini tvrdí, že o možnom protiprávnom konaní v justícii nevedel. Sám je za to, aby boli sudcovia, ktorí páchali trestnú činnosť, exemplárne potrestaní.

„Pokiaľ sa potvrdia informácie, tak platí padni, komu padni. Nikoho nechránim ani nikoho neobhajujem. Prechádzame takou ďalšou fázou. Slovensko v 90. rokoch minulého storočia trpelo pôsobením mafiánskych skupín a teraz prichádza doba, že je potrebné sa zrejme vysporiadať s ľuďmi, ktorí si myslia, že sú nad zákonmi. Povyzliekajme tých sudcov z talára, ak pochybili. Spravodlivosť jednoducho musí platiť pre všetkých,“ dodal premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika JankovskáPeter Pellegrini