Pellegriniho vláda podľa OĽaNO stratila právo vládnuť, pri únose Vietnamca bezočivo klamali ľudí

OĽaNO
Poslanci NR SR za hnutie OĽaNO, zľava: Eduard Heger, Veronika Remišová a Gábor Grendel. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Výpovede slovenských policajtov o únose vietnamského občana zverejnené v Denníku N  hovoria podľa OĽaNO o priamom zapojení ministra vnútra Roberta Kaliňáka a vedenia rezortu vnútra do únosu.

Podľa hnutia je neprijateľné, že naša vláda sa priamo podieľala na únose cudzieho štátneho príslušníka a pomáhala vietnamskej tajnej službe.

Vláda klamala vlastných občanov

Zneužitie slovenského vládneho hotela a vládneho lietadla na operácie cudzej tajnej služby hrubo porušujú suverenitu Slovenska. Podľa najnovších informácii bol vietnamský občan násilím odvlečený aj z územia Slovenska a ľudia z vedenia ministerstva vnútra tak mohli spáchať viacero trestných činov. Navyše vláda tento únos kryla a svojich vlastných občanov bezočivo klamala,“ vyhlásila predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová.

„Za ohrozenie bezpečnosti a suverenity Slovenska by mal premiér Peter Pellegrini spoločne s celou vládou podať demisiu. Aj z tejto kauzy vidíme, že vláda Petra Pellegriniho je len pokračovaním neschopnej vlády Roberta Fica. Bolo obrovskou chybou, že Most-Híd umožnil, aby táto vláda vznikla a ohrozovala dobré meno a národné záujmy Slovenska. Táto vláda stratila právo vládnuť,“ pokračovala Remišová.

Na výbore všetko popierali

Predseda výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS Gábor Grendel upozornil, že za vlády Vladimíra Mečiara uniesli prezidentovho syna.

Za Fica uniesli Vietnamca. V oboch prípadoch za pomoci slovenských štátnych orgánov. Všetky zverejnené podrobnosti musia byť od začiatku jasné Tiborovi Gašparovi a Robertovi Kaliňákovi. Napriek tomu pred niekoľkými mesiacmi na branno-bezpečnostnom výbore agresívne všetko popierali. Tak, ako postupne odišli Mečiar a Lexa z verejného života, by mali skončiť všetci vedomí aktéri tohto zločinu,” dodal Gábor Grendel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelPeter PellegriniVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti