Peter Lipa vystúpi na Jarných džezákoch

Na džezákoch sa predstavili svetoví interpreti
Riaditeľ festivalu Peter Lipa počas otvorenia festivalu Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľna 2012 (BJD). Bratislava, 26. október 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch, ktoré sa budú konať 5. júna v bratislavskej Inchebe, vystúpi aj slovenský spevák Peter Lipa.

Ten je s týmto festivalom spojený už od jeho vzniku, väčšinou sa však na pódiu objavuje len v pozícii organizátora, keďže koncertné vystúpenia z dôvodu pracovných povinností nestíha. Tento rok však spraví výnimku, pričom jeho koncert bude zároveň oslavou jeho 70. narodenín.

Hlavnú časť vystúpenia budú tvoriť skladby z jeho najnovšieho albumu 68 (2012), odohrá však aj viacero starších hitov. Na pódiu ho bude sprevádzať kapela v zložení Peter Lipa ml., Michal Šimko, Robo Rist a Michal Žáček.

Počas večera sa uskutoční aj krst knihy rozhovorov s Petrom Lipom s názvom Džez náš každodenný daj nám dnes, v ktorej speváka vyspovedal Ján Štrasser.

Peter Lipa – Balada o štyroch koňoch

Headlinerom Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch bude britská funk-jazzová skupina Incognito. Okrem nej vystúpia aj americká speváčka a hudobníčka Butterscotch, švédsky saxofonista a flautista Magnus Lindgren, ktorý na džezákoch vystupoval aj minulý rok, nemecký basgitarista Claus Fischer či Rhani Krija pravidelne koncertujúci so Stingom.

Lístky na festival sú v predaji v sieti Ticketportal. Viac informácií o podujatí a účinkujúcich je na webstránke www.rockpop.sk a Facebook fanpage www.facebook.com/bjd.sk.

Agentúru SITA za organizátorov informovala Silvia Turnerová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ŠtrasserPeter Lipa