Peter Sagan obsadil v kritériu v Japonsku siedme miesto

Peter Sagan na Tour de France
Peter Sagan počas 9. etapy, ktorou bola časovka na 41,5 kilometra. Slovenský cyklista prešiel trasu z Arc-et-Senans do Besanconu za 58 minút aj desať sekúnd a obsadil 105. miesto. Foto: SITA/AP

UCUNOMIJA 20. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v sobotňajšom exhibičnom kritériu v rámci Japonského pohára v meste Ucunomija 7. miesto.

Pretekmi v krajine vychádzajúceho slnka sa pre dvadsaťdvaročného Žilinčana končí úspešná sezóna, v ktorej získal zelený dres víťaza bodovacej súťaže na Tour de France.

V nedeľu Sagana v Japonsku čakajú hlavné preteky na 153 km. V sobotňajšom kritériu sa presadil Poliak Jaroslaw Marycz z tímu Saxo Bank-Tinkoff Bank.

Výsledky:

1. Jaroslaw Marycz (Poľ.) Saxo Bank-Tinkoff Bank 41:51 min, 2. Fumijuki Beppu (Jap.) Orica-GreenEdge, 3. Robbie McEwen (Aus.) Orica-GreenEdge, … 7. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale všetci čas ako víťaz