Fantastické! Petra Vlhová skončila druhá v nedeľňajšom slalome v Killingtone (video+foto)

Petra Vlhová, slalom, Killington
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu Svetového pohára 2023/2024 v americkom Killingtone. Killington, 26. november 2023. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 26. novembra 20:28

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v nedeľu siahala na jubilejné 30. víťazstvo v seriáli Svetového pohára, napokon však v slalome v americkom Killingtone skončila druhá a do štatistík si pripísala 69. pódiové umiestnenie.

V konečnom účtovaní bola lepšia iba domáca Mikaela Shiffrinová, ktorá v oboch kolách dosiahla najlepší čas. V súčte zvíťazila pred Slovenkou o 33 stotín sekundy, tretia finišovala Švajčiarka Wendy Holdenerová s mankom viac ako sekundy za Vlhovou.

Američanka v nedeľu dosiahla už okrúhle 90. víťazstvo v SP. „Ďakujem vám, boli ste poriadne hluční a dodali mi veľa energie,“ povedala Američanka do mikrofónu organizátorov na adresu fanúšikov. „Je skvelé súťažiť an domácej pôde a zvíťaziť. Snažila som sa zo seba dostať maximum a verím, že fanúšikovia si to užili,“ doplnila.

Talianka Rossettiová prekvapila

Po prvom kole bola Vlhová tretia, za Shiffrinovou zaostávala o 28 stotín sekundy. V druhom sa po svojej jazde dostala na čelo hodnotenia a už mala isté pódium, po nej druhé kolo nevyšlo Nemke Lene Dürrovej a tá napokon skončila štvrtá. Mikaela Shiffrinová si v Killingtone pripísala už šiesty slalomový triumf.

Dvadsaťosemročná Liptáčka Vlhová absolvovala v tomto stredisku už siedmy slalom a piatykrát obsadila druhú pozíciu. Švajčiarka Holdenerová skončila tretia napriek tomu, že po prvom kole bola štvrtá a v druhom dosiahla až 21. najlepší čas.

Prekvapením je 5. pozícia Talianky Marty Rossettiovej, ktorá sa do Top 5 prebojovala tretím najlepším druhým kolom po 13. pozícii v prvom.

Vlhová je druhá v celkovom poradí

V hodnotení disciplíny si pozíciu líderky udržala Shiffrinová, ktorá nazbierala zatiaľ 250 bodov. Druhá je naďalej Dürrová so stratou 60 bodov, Vlhová je už tretia s mankom desiatich bodov na druhú pozíciu.

V celkovom poradí SP si pozíciu vedúcej ženy upevnila Shiffrinová, ktorá má na svojom konte 350 bodov a pred druhou Vlhovou má náskok 84 bodov. Tretia je Švédka Sara Hectorová s odstupom ďalších 42 bodov, v nedeľu ju totiž klasifikovali až na 9. stupienku.

V Killingtone sa v sobotu išiel aj obrovský slalom a Vlhová skončila na 10. priečke. Nový ročník začala 28-ročná Liptáčka tretím miestom v obrovskom slalome v rakúskom Söldene na ľadovci Rettenbach a nasledovali dva vynikajúce súťažné dni vo fínskom Levi. Prvý z nich pretavila na suverénny slalomový triumf, v druhom mala v 2. kole veľký náskok, no o triumf ju pripravil „špicar“.

Z Killingtonu sa najlepšie lyžiarky sveta sťahujú do Kanady, počas nasledujúceho víkendu sa v stredisku Tremblant uskutočnia dva obrovské slalomy. Najbližší slalom žien je naplánovaný na 21. december do francúzskeho Courchevelu.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024

• slalom – Killington

1. kolo (online od 16.00): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 48,27 s., 2. Lena Dürrová (Nem.) +0,19 s., 3. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,28, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,37, 5. Leona Popovičová (Chorv.) +0,49, 6. Paula Moltzanová (USA) +1,21, 7. Martina Dubovská (ČR) +1,26, 8. Laurence St-Germainová (Kan.) a Zrinka Ljutičová (Chorv.) obe +1,30, 10. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,35

• Petra Vlhová mala v prvom kole štartové číslo 6

2. kolo (celkové poradie): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:42,02 min., 2. PETRA VLHOVÁ (SR) +0,33 s., 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,37, 4. Lena Dürrová (Nem.) +1,56, 5. Marta Rossetiová (Tal.) +1,74, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) +2,01, 7. Andreja Slokarová (Slo.) +2,18, 8. Paula Moltzanová (USA) +2,19, 9. Sara Hectorová (Švéd.) +2,25, 10. Zrinka Ljutičová (Slo.) +2,26

• Petra Vlhová išla tretia od konca

Viac k osobe Lara Gutová-BehramiováMikaela ShiffrinováPetra VlhováSara Hectorová