Petra Vlhová bude na štarte obrovského slalomu v Kronplatzi, môže opäť poraziť Mikaelu Shiffrinovú

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

KRONPLATZ 14. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová nebude chýbať na štarte utorkového obrovského slalomu v rámci Svetového pohára zjazdárok v talianskom Kronplatzi.

Po skvelom slalomovom triumfe pred šiestimi dňami vo Flachau v 23-ročnej Liptáčke ešte doznievala choroba z novoročných pretekov v Osle a pomedzi kašeľ konštatovala, že sa potrebuje poriadne doliečiť.

Najlepšie obdobie kariéry

Vo vzduchu dokonca visel aj otáznik nad účasťou v najbližších pretekoch. Tréner Livio Magoni dokonca spomínal nábeh na bronchitídu, ale aktuálne správy sú pozitívne.

„Všetko je v poriadku. Peťa zajtra normálne nastúpi. Štyri dni sme trénovali obrovský slalom, takže pohoda,“ referoval z Talianska Boris Vlha, manažér tímu a zároveň brat Petry Vlhovej.

Slovenská reprezentantka zažíva najlepšie obdobie kariéry, čo potvrdzujú skvelé výsledky z obdobia po Vianociach. Od Semmeringu (28.12.) sa predstavila v piatich pretekoch Svetového pohára (2x Semmering, Oslo, Záhreb, Flachau) a priniesla si z nich tri víťazstvá a dve druhé miesta.

Pomenovaná po Magoniho sestre

Čo je ešte pozoruhodnejšie, víťazstvá dosiahla v troch rôznych disciplínach (obrovský slalom /Semmering/, paralelný slalom v tzv. mestských pretekoch /Oslo/ a slalom /Flachau/) a zakaždým v priamom súboji zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

„Sú to pre mňa všetko špeciálne víťazstvá a navždy si ich budem pamätať. V obrovskom aj paralelnom slalome som zvíťazila vôbec po prvý raz, v slalome som zasa po dlhom čase zdolala Mikaelu, čo si veľmi cením,“ vravela Vlhová ešte po svojom triumfe vo Flachau.

Podľa talianskych médií na utorkový obrovský slalom v Kronplatzi (1. kolo – 10.00 h, 2. kolo – 13.00) sa Vlhová pripravovala v stredisku Selvino 60 km severne od Milána. Spolu s trénerom Liviom Magonim tam chodia trénovať už tri roky.

Magoni je rodák práve zo Selvina a miestna zjazdovka je pomenovaná po jeho sestre, olympijskej šampiónke v slalome zo Sarajeva 1984 Paolette Magoniovej. „Z vrcholu zjazdovky Monte Purito sa na lyžiach dostanete až do centra mesta,“ pripomína portál valseriananews.it.

Vlhová bola vlani v obrovskom slalome v Kronplatzi dvadsiata tretia a predvlani dvadsiata štvrtá. Teraz je však v úplne inej pozícii a po senzačnom triumfe v Semmeringu ju budú po prvý raz žrebovať z najlepšej sedmičky podľa štartovnej listiny SP. Siedme miesto patrí Slovenke aj v priebežnom poradí obrovského slalomu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris VlhaLivio MagoniMikaela ShiffrinováPetra Vlhová