Vlhová naháňa Shiffrinovú aj v zárobkoch, ale Američanka má zatiaľ na konte o 200-tisíc viac

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová. Foto: archívne, SITA/AP.

FLACHAU 9. januára (WebNoviny.sk) – Elitné zjazdárky Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová v tejto sezóne Svetového pohára na odmenách zarobili spolu už cez 800-tisíc švajčiarskych frankov.

Shiffrinová sa prehupla cez 500-tisíc

Fenomenálna Američanka Shiffrinová má na svojom konte viac štartov aj viac úspechov a po druhej priečke po utorkovom večernom slalome v rakúskom Flachau sa jej odmeny prehupli už cez pol milióna CHF, dovedna ich má na svojom konte 519 659,20 frankov.

V minulej sezóne zarobila Američanka na prémiách za umiestnenie spolu 702 774 CHF. V ostatnom období si v tomto ukazovateli poriadne polepšila slovenská hviezda Petra Vlhová, ktorá počas posledných dvoch týždňov vyhrala obrovský slalom v Semmeringu, paralelný slalom v Osle a v utorok aj slalom vo Flachau.

Najlepšie platené je Flachau

Práve preteky vo Flachau sú aktuálne najlepšie hodnotenou zastávkou seriálu SP. Pri Vlhovej mene aktuálne svieti suma 308 832 CHF brutto a v tomto rebríčku je zatiaľ druhá za Shiffrinovou, rovnako ako v bodovom hodnotení Svetového pohára aj poradí slalomu.

Lyžiarky majú za sebou takmer polovicu naplánovaných pretekov, zatiaľ ich odjazdili 18 a pred nimi je ďalších 20.

Druhá polovica súťažného ročníka však bude viac zameraná na rýchlostné disciplíny. Kým doteraz sa uskutočnilo už osem z dvanástich naplánovaných slalom a štyri z ôsmich obrovských slalomov. V pláne je ešte šesť z deviatich zjazdov, päť z ôsmich pretekov v super G a jedna kombinácia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikaela ShiffrinováPetra Vlhová